W sobotę miasto ogarną PUSTKI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 12 kwietnia, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zagra zespół “Pustki”, który ma piętnastoletnią historię i sześć albumów na koncie. Zespół gra muzykę na pograniczu rocka, post-rocka i popu.

Gitarzysta Radek Łukasiewicz w sierpniu ’99 wyszedł z inicjatywą założenia zespołu. Do współpracy zaprosił perkusistę Grzegorza Śluza i basistę, udzielającego się w zespole również wokalnie, Janka Piętkę, który odszedł z zespołu w 2007 roku. Zespół się rozwijał, a do składu dołączali nowi muzycy, jak Daniel Pigoński grający na klawiszach lub zmieniali się – na basie między innymi Filip Zawada czy Szymon Tarkowski. W 2004 roku w szeregi zespołu wstąpiła Barbara Wrońska, która, poza umiejętnościami gry na skrzypcach i instrumentach klawiszowych, udziela się w zespole wokalnie, co jest znakiem rozpoznawczym mazowieckiego zespołu.

Pustki bardzo chętnie i bardzo odważnie biorą na warsztat poezję takich artystów jak Broniewski, Leśmian czy Wyspiański. Poza pięcioma płytami studyjnym, zespół tworzył muzykę do spektakli teatralnych Przemysława Wojcieszka, jego filmu „Doskonałe popołudnie”, fabuły Bodo Koxa „Marco P. i złodzieje rowerów”, a także do radzieckiego filmu niemego „Aelita” Jakowa Protazanowa.

W Płocku usłyszymy przede wszystkim utwory z najnowszego, szóstego albumu “Safari”, którego premiera odbyła się 7 kwietnia. Koncert rozpoczyna się o godzinie 18, a za wstęp zapłacić trzeba 15 złotych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji