ADVERTISEMENT

W sobotę kolejna odsłona Nightskating

ADVERTISEMENT

W sobotni wieczór, już po raz trzeci na ulice miasta wyjadą rolkarze z Płocka. Zmieniła się jednak trasa przejazdu. 

Tym razem trasa zaczyna się na Podolszycach, przy Galerii Wisła (od strony al. Jana Pawła II). Nowością będzie także podział Nightskating na trzy etapy – od tempa najwolniejszego, dostosowanego dla najmłodszych uczestników, do najszybszego, zarezerwowanego dla najbardziej zaawansowanych rolkarzy. Podczas imprezy przewidywane są także konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników przejazdu.

PowiązaneTematy

Podczas Nightskatingu ulice miasta przekształcają się w radosną i bezpieczną przestrzeń dla rolkarzy. Na całej trasie uczestnikom towarzyszy muzyka oraz przewidziane są krótkie postoje. Osoby zaczynające swoją przygodę z rolkami mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, doskonalących technikę jazdy i przygotowujących do udziału w przejeździe. Odbywają się przez 3 dni – od czwartku, 8 sierpnia do soboty, 10 sierpnia o godz. 18 przy Galerii Wisła.

Podobne imprezy odbywają się w największych miastach na całym świecie, w tym w kilkunastu miastach w Polsce. Największe z nich gromadzą tysiące uczestników. W Płocku odbędzie się dopiero trzecia edycja, jednak dzięki dużemu zainteresowaniu uczestników, jest to jeden z najszybciej rozwijających się cykli.