REKLAMA

W regionie płockim zebrano 36 tysięcy kilogramów „elektrośmieci”

REKLAMA

W czwartek rozdano nagrody zwycięzcom konkursu „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”. Dzieci z 22 szkół zebrały ponad 36 ton niesprawnego sprzętu elektronicznego.

fot. Wiktor Pleczyński

8 lutego br. odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”. W Urzędzie Miasta Płocka zebrały się dzieci, nauczyciele, dyrektorzy i koordynatorzy ze szkół, biorących udział w przedsięwzięciuUczniowie z 22 szkół z gmin: Bielsk, Brudzeń Duży, Czerwińsk nad Wisłą, Miasto i Gmina Drobin, Miasto i Gmina Gąbin, Gostynin, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Gmina i Miasto Wyszogrodzie zebrali ponad 36 tysięcy kilogramów „elektrośmieci”.

Zwycięzcy konkursu

I miejsce

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Nowym Radzikowie z wynikiem ponad 147 kg „elektrośmieci” na ucznia.

fot. Wiktor Pleczyński

II miejsce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodźcu z wynikiem ponad 94 kg na ucznia.

fot. Wiktor Pleczyński

III miejsceSzkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Sokołowie z wynikiem ponad 85 kg na ucznia.

fot. Wiktor Pleczyński

Po rozdaniu głównych nagród oraz upominków i dyplomów, rozpoczęła się część artystyczna. Na początek można było obejrzeć przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wersji proekologicznej. Spektakl odegrały dzieci ze szkoły podstawowej imienia Jana Pawła II w Grodźcu, która zajęła drugie miejsce w konkursie.

Następnie na scenę wyszły dzieci ze szkoły podstawowej imienia Marii Kownackiej w Sokołowie, która zajęła trzecie miejsce w konkursie. Młodzi ludzie zaprezentowali wiersz o ekologicznych staraniach swojej szkoły i piosenkę „Ziemia to wyspa zielona”.

– Zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, koordynatorów, dyrektorów szkół, było naprawdę rekordowe i za to bardzo serdecznie dziękujemy. […] To zadanie edukacji ekologicznej jest bardzo ważne, bo od tego, jak teraz będziemy rozumieli potrzeby naszej przyrody, tak ona będzie w przyszłości wyglądała –  powiedział wiceprzewodniczący zarządu Związku Gmin Regionu Płockiego Krzysztof Jadczak.

Głównym celem akcji była edukacja ekologiczna społeczeństwa, a w szczególności uświadomienie potrzeby selektywnego zbierania „elektrośmieci”.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. xx says:

    A gdzie złom trafił? Niezły numer z kasą; kanalizacja , woda ścieki , śmieci. A w Uzdrowisku ..plastyk, do pakowania przed śmieciowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU