W powiecie płockim działała fabryka papierosów. Zajęło się nią CBŚP

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ogromną, nielegalnie działającą fabrykę papierosów w powiecie płockim zlikwidowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji. W budynku znaleziono blisko 2 mln sztuk papierosów, ponad 3,5 tony tytoniu do palenia oraz komponenty i maszyny do produkcji papierosów.

W wyniku prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli nielegalnie działającą fabrykę papierosów, wraz z maszynami i komponenty do produkcji papierosów oraz odpadami poprodukcyjne. Dodatkowo, w zaparkowanym przed halą produkcyjną samochodzie ciężarowym znaleziono i zabezpieczono worki z tytoniem do palenia o łącznej wadze ponad 1,7 ton.

Wartość rynkowa tych wyrobów oraz przedmiotów do ich produkcji wynosi ponad 6 mln złotych, Skarb Państwa straciłby po wprowadzeniu ich do sprzedaży kilka milionów złotych z tytułu uszczuplonego podatku akcyzowego.

Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, które Sąd Rejonowy w Gdańsku, na wniosek Prokuratury nadzorującej śledztwo, aresztował na 3 miesiące. Właściciel posesji usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W proceder zamieszane są osoby narodowości ukraińskiej, które zatrudniono do obsługi linii produkcyjnej. Dalsze czynności procesowe w sprawie prowadzić będzie CBŚP.

– Jest to kolejna w tym roku, tak duża nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana przez mazowieckich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policjantów CBŚ – powiedział Robert Antoszkiewicz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. – Ujawnione przez służby rozmiary nielegalnej produkcji papierosów, potwierdzają słuszność prowadzonych przez nas działań, dlatego będą one kontynuowane – dodał Robert Antoszkiewicz.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji