Pierwszy śnieg… na razie tylko w NK Przedwiośnie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino Przedwiośnie przygotowało tym razem kilka premier, w tym ekranizację słynnej powieści Jo Nesbø “Pierwszy śnieg”. Będzie też coś dla dzieci, ale i wyjątkowy występ satyryczny Piotra Bałtroczyka i stałe cykle – Kino Seniora, Portret Kobiety czy Spotkania Filmowe.

Pierwszy śnieg

Od 13 października zapraszamy na ekranizację słynnej powieści Jo Nesbø “Pierwszy śnieg”, gdzie jako detektyw Harry Hole, kultowa postać z książek Jo Nesbø, występuje Michael Fassbender.

Szef elitarnej ekipy detektywów (Michael Fassbender) prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki (Rebecca Ferguson) zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę, zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg.

Nazywam się cukinia

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki i pokaz animacji “Nazywam się cukinia” w wersji z dubbingiem. Seanse odbędą się o godzinie 11, bilety są w cenie 12 złotych. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats, zapraszamy też na animacje, którą prowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

“Nazywam się cukinia”: Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie

Piotra Bałtroczyk: “Mężczyzna z kijowym peselem”

W sobotę, 14 października, zapraszamy na występ Piotra Bałtroczyka z nowym programem “Mężczyzna z kijowym peselem”. Występ rozpocznie się o godzinie 19. Bilety w cenie 65 złotych są do nabycia w kasie kina lub przez stronę internetową.

Piotr Bałtroczyk w NK Przedwiośnie. To już ostatnie bilety!

Spotkania Filmowe: Aquarius

W poniedziałek, 16 października, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Aquarius” z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 18.30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem odbędzie się mały poczęstunek: herbatę i ciastko.

Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla kasy wyższej. Wszystkie sąsiedzkie mieszkania zostały nabyte przez spółkę, które ma inne plany co do działki. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać, w związku z czym wikła się w zimną wojnę z deweloperem. Napięcie spowodowane konfliktem burzy spokój bohaterki, ale także wytrąca ją z codziennej rutyny i wprawia w zadumę nad przeszłością i przyszłością.

Kino Seniora: Ptaki śpiewają w Kigali

We wtorek, 17 października, zapraszamy na Kino Seniora, które powraca po wakacyjnej przerwie. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu, we wtorki o godzinie 11, bilety pozostają w niezmiennej cenie 11 złotych. W październiku zaprezentujemy dramat, ostatni wspólny film duetu: Joanna Kos -Krauze oraz Krzysztof Krauze pt.: “Ptaki śpiewają w Kigali”. Po seansie zapraszamy na mały poczęstunek: herbata, ciastko oraz dyskusję na temat filmu, którą poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

Portret Kobiety: Nasz najlepszy rok

We wtorek, 17 października, zapraszamy na kolejną odsłonę Portretu Kobiety i pokaz filmu, francuskiego komedio-dramatu “Nasz najlepszy rok”. Seans odbędzie się o godzinie 18, bilety w cenie 15 złotych. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla widzów!

Zgodnie z tradycją przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbatę oraz zdrowe i pyszne słodkości przygotowane przez płocką cukiernię “Lekkie Ciacho”. Wyjątkowo tego dnia odbędzie się równieża degustacja wina z Faktorii Win. Przeprowadzony zostanie również konkurs na zasadach Happy Seats, w którym rozlosowanych zostanie 5 voucherów do wykorzystania w sieci sklepów CCC. Każda z Pan otrzyma również praktyczny upominek od CCC.

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Patryka Vegi “Botoks” – Losy czterech kobiet pracujących w służbie medycznej, splatają się w szpitalu, gdzie dochodzi do wielu nielegalnych przedsięwzięć.;
  • komedia romantyczna gdzie w głównej roli zobaczymy Reese Witherspoon “Wszyscy moi mężczyźni” napisy – Rozwiedziona Alice wpuszcza pod swój dach trzech mężczyzn, którzy do Los Angeles przyjechali w pogoni za marzeniami. Pojawienie się byłego męża dodatkowo skomplikuje jej życie.;
  • film opowiadający o życiu słynnego malarza Vincenta Van Gogha “Twój Vincent” – Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.;
  • animacja “My little Pony. Film” dubbing – Dzielne kucyki wyruszają w podróż, aby pokonać Króla Burzy i uratować swoje królestwo, Equestrię.;
  • film familijny “Tarapaty” – Julka spędza wakacje u ciotki, gdzie poznaje Olka. W ręce dzieci wpada plan mający prowadzić do skarbu.;
  • animacja “Lego Ninjago: Film” dubbing – Niezdyscyplinowani współcześni wojownicy ninja muszą pokonać złego lorda Garmadona.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji