REKLAMA

W Płocku będą autobusy elektryczne. Były „zawirowania”

REKLAMA

A jednak Płock weźmie udział w projekcie zakupu autobusów elektrycznych, przygotowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Jak tłumaczy Urząd Miasta Płocka, we wrześniu zaistniały „zawirowania” co do kształtu umowy, ale ostatecznie miasto nadal jest zainteresowane zakupem nieemisyjnych autobusów. 

Przypomnijmy – we wrześniu 2017, po doniesieniach NCBR na temat projektu „Bezemisyjny transport publiczny”, zapytaliśmy płocki urząd miasta, czy będzie starał się o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych. Wówczas otrzymaliśmy odpowiedź, że programu raczej nie będzie, bo NCBR wycofał się z finansowania programu.

Tymczasem 29 grudnia ubiegłego roku podpisano umowę pomiędzy NCBR i NFOŚiGW, a w komunikacie prasowym tych instytucji pojawił się również Płock, jako miasto zainteresowane uczestnictwem. Jak wygląda więc sytuacja na dzisiaj i dlaczego jeszcze we wrześniu ratusz twierdził, że w projektu nie będzie?

– Informacja taka z września ubiegłego roku pochodzi stąd, że we wspomnianym okresie brakowało porozumienia między nami (miastem Płock) i NCBR – tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Powstały „zawirowania” co do kształtu umowy w zakresie wysokości dofinansowania zakupu autobusów elektrycznych (nieemisyjnych) – dodaje.

Zapewnia jednak, że płoccy urzędnicy cały czas czynnie uczestniczyli w spotkaniach, zmierzających do utworzenia opisu technicznego autobusu elektrycznego.

– Kształt umowy jednak w tym czasie ewoluował, by dojść do treści możliwych do zaakceptowania przez obie strony. Dlatego Płock bierze ostatecznie udział w programie NCBR i jest na liście miast zainteresowanych kupnem takich pojazdów – informuje Hubert Woźniak.Na ile autobusów elektrycznych możemy liczyć? – Wstępne nasze plany mówiły o 11 takich autobusach, ale liczba ta może jeszcze ulec zmianie – wyjaśnia urzędnik.

A jednak autobusy niskoemisyjne z projektu będą? Podpisano umowę, choć ratusz twierdził inaczej

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Polak says:

  Pozdrawiam portal
  który pisze o (sukcesach )Prezydenta Nowakowskiego każdego dnia a problemach szarego obywatela ?????

  • Agnieszka says:

   To raczej sukces NCBR i NFOŚ, którzy doprowadzili projekt do realizacji.
   Ten komentarz jest tak absurdalny, że naprawdę trudno odnosić się do niego poważnie. Sugeruję poczytać nasze artykuły, w których piszemy GŁÓWNIE o problemach „szarego obywatela”.

  • RIPOSTA says:

   POLAK: napij się wody człowieku…

   • RIPOSTA says:

    Właśnie przez takich ludzi odechciewa się żyć w tym pięknym kraju…

   • RIPOSTA says:

    Pani Agnieszko, sugeruję nie komentować tego typu pozbawionych sensu uwag. Ludzi, których głowy wypełnia głównie ideologia polityczna nie należy traktować poważnie.

 2. Polak says:

  To nie zawirowania to pech (dla P.A Nowakowskiego bo nie przypisze sobie ssukcesu )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU