REKLAMA

W piątek kolejny Bieg Tumski – będą utrudnienia

REKLAMA

W najbliższy piątek odbędzie się największa impreza organizowana przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych, czyli Bieg Tumski. W tym roku będzie miała miejsce już 24. edycja tego biegu, który po raz pierwszy będzie nosić imię Andrzeja Drętkiewicza.

PowiązaneTematy

Andrzej Drętkiewicz był zasłużonym płocczaninem, prezydentem Płocka oraz wojewodą płockim. Przez wiele lat był również głównym księgowym w MZOS. To właśnie z jego inicjatywy powstał Bieg Tumski.

Fot. Materiały prasowe

Tegoroczna formuła biegu nie uległa zmianie. 9 października dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych będą ścigać się na dystansie 1200 metrów, czyli jednego okrążenia wokół płockiej starówki.

Natomiast chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować na dystansie dwa razy dłuższym.Jedyną istotną zmianą jest kierunek biegu, który, ze względu na bezpieczeństwo, będzie odwrotny niż w latach poprzednich.

We wszystkich kategoriach wiekowych, dzieci i młodzież za zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe i medale, a dodatkowo biegacze, którzy zajmą miejsca 1-4, otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich uczestników po ukończeniu biegów organizatorzy zapewnią ciepły posiłek i wodę.

Regulamin XXIV Biegu Tumskiego im. A. Drętkiewicza znajdziecie TUTAJ.

Komunikat dla kierowców

W czasie biegu, kierujący pojazdami mogą spodziewać się czasowych ograniczeń w ruchu w rejonie Starego Miasta. W godzinach 9-13.30 wyłączane z ruchu będą ulice: Małachowskiego, Teatralna, Plac Narutowicza, Grodzka, Zduńska, Okrzei oraz Kazimierza Wielkiego. Ruchem kierować będą: policja, staż miejska oraz osoby upoważnione przez organizatora. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU