REKLAMA

W Orlenie zawyją syreny – będą gasili pożar

REKLAMA

Na najbliższą środę zaplanowano ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w PKN Orlen. Płocczanie mogą usłyszeć syreny alarmowe, dobiegające z zakładu produkcyjnego.

PowiązaneTematy

W środę, 22 lutego, od godziny 10 na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku przeprowadzone zostaną ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej z udziałem innych służb, takich jak: Orlen Ochrona, Centrum Medyczne oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​

– Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na instalacji Odzysk Wodoru (gdzie prowadzone będą działania), mające na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania – zapowiada biuro prasowe koncernu.W okolicach zakładu produkcyjnego mogą więc być słyszalne zarówno syreny, jak i komunikaty głosowe. Jak przypomina biuro prasowe, ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się cyklicznie każdego roku, a ich przeprowadzanie ma wpływ na działania służb w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który zakłada niespodziewane wydarzenie i sprawdzenie, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU