W Orlenie zawyją syreny – będą gasili pożar

REKLAMA

Na najbliższą środę zaplanowano ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w PKN Orlen. Płocczanie mogą usłyszeć syreny alarmowe, dobiegające z zakładu produkcyjnego.

W środę, 22 lutego, od godziny 10 na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku przeprowadzone zostaną ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej z udziałem innych służb, takich jak: Orlen Ochrona, Centrum Medyczne oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​

PowiązaneTematy

– Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na instalacji Odzysk Wodoru (gdzie prowadzone będą działania), mające na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania – zapowiada biuro prasowe koncernu.

W okolicach zakładu produkcyjnego mogą więc być słyszalne zarówno syreny, jak i komunikaty głosowe. Jak przypomina biuro prasowe, ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbywają się cyklicznie każdego roku, a ich przeprowadzanie ma wpływ na działania służb w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który zakłada niespodziewane wydarzenie i sprawdzenie, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.