REKLAMA

W Grabinie pobiegają i pogadają z mistrzem

REKLAMA

W sobotę i w niedzielę biegacze z Płocka i okolic wezmą udział w otwartych treningach. Zajęcia poprowadzą polscy ultramaratończycy – Marcin Świerc i Natalia Tomasik. Spotkanie organizuje fundacja Rykowisko.

19 i 20 marca w Grabinie koło Płocka przygotowano otwarte treningi dla biegaczy. Można na nich sporo się nauczyć, gdyż prowadzą je Marcin Świerc i Natalia Tomasik, czyli czołówka polskich zawodników biegów ultra oraz biegów górskich na świecie.

PowiązaneTematy

– Udział w wydarzeniu na facebooku zadeklarowało około stu biegaczy z Płocka oraz okolic – mówi Maciej Siwek, jeden z organizatorów i pomysłodawców „Rykowiska”. – W sobotę planujemy pierwszy trening i wykład, a w niedzielę rano start głównego treningu – dodaje.

Wykłady i treningi poprowadzą profesjonaliści i mistrzowie w sztuce biegania.

Marcin Świerc
Marcin Świerc

Marcin Świerc to jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie, który zajął 4. miejsce w Pucharze Świata Skyrunnig 2015. – To góral z nizin, jednym słowem gość, który „co nieco wie” o bieganiu w górach – zachęcają organizatorzy spotkania. I nie ma w tych słowach odrobiny przesady. Ultramaratończyk wygrał tylko w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie 43 km w Szczawnicy, Mistrzostwa Polski Skyrunning 32 km w Zakopanem czy Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie na 100 KM w Krynicy. Zajął także 4. miejsce w Pucharze Świata w Skyrunning 80 km Chamonix.

natalia_rykowisko
Natalia Tomasik

Wykład i trening poprowadzi też Natalia Tomasik – młoda gwiazda biegów górskich, zawodniczka Salomon Suunto Team. W ubiegłym roku Natalia zgarnęła pierwsze miejsce na zawodach: Chyża Durbaszka – półmaraton (Szczawnica), Sky&Clouds Tatra Extreme (Słowacja, Tatry Wysokie), Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich), Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich), Półmaraton Limanowa Forrest czy IV Memoriał Wojtka Kozuba. Srebro otrzymała na zawodach:
VIII PZU Tatrzański Bieg Pod Górę, Bieg Zamoyskiego (10 km, Do Morskiego Oka), Półmaraton Mustanga (Dobczyce), SuperMaraton Gór Stołowych – 50 km czy III Ultramaraton Bieszczadzki. Jest także autorką nieoficjalnego rekordu Polski Kobiet w Akcji Bieg na Rysy, w którym osiągnęła czas: 1 h 56 min.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 19 marca o godz. 17.30 w hotelu Rusałka, wtedy też odbędzie się pierwszy trening. Około godz. 19.00 tego samego dnia odbędzie się wykład przeprowadzony przez zaproszonych gości, a w niedzielę, 20 marca, około godz. 10 rozpocznie się start głównego treningu.

rykowisko_plakatSzczegółowy plan spotkania

19 marca:
17.30 – rozruch po okolicach Jeziora Górskiego 6-8 km
19.00 – przedstawienie zawodników
19.30 – wykład „Regeneracja – najważniejsza część treningi”
20.30 – konsultacje tj. wszystko co chciałbyś wiedzieć o bieganiu

20 marca:
10.00 – rozgrzewka + trening główny + rytmy
12.30 – podsumowanie spotkania.