REKLAMA

W długi weekend sprawdzą prędkość i trzeźwość kierowców

REKLAMA

Przed nami kolejny wydłużony weekend. Jak zawsze przy takich okazjach, na drogach całego Mazowsza, a więc również w Płocku i powiecie płockim, zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących, prowadząc działania prewencyjno-kontrolne pn. „Sierpniowy weekend”. Funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

PowiązaneTematy

Od 11 sierpnia policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole na drogach. W Płocku i powiecie płockim rozpoczęły się działania prewencyjno-kontrolne „Sierpniowy weekend”. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a więc czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

We wszystkie dni długiego weekendu bardzo intensywnie będą użytkowane videorejestratory zainstalowane w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Ponieważ wciąż trwają wakacje, szczególnym nadzorem zostaną objęte autokary przewożące dzieci i młodzież. Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach, zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone – zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

– Ale wydłużony weekend to nie tylko podróże i bezpieczeństwo na drogach. Pozostawiając dom lub mieszkanie pamiętajmy, by je odpowiednio zabezpieczyć. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma, niestety, idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko – oznajmił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem warto więc poprosić taką osobę, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem. Powierzmy sąsiadom lub zaufanym znajomym klucze do naszego domu.

– Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy – radzi rzecznik płockiej policji.

Policyjna akcja na drogach zakończy się 15 sierpnia wieczorem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU