REKLAMA

Vox Singers na podium!

REKLAMA

Zespół Vox Singers zdobył  na 8. World Choir Games w Rydze drugie miejsce w kategorii „Champions”. To ogromne wyróżnienie dla wokalistów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym międzynarodowym konkursie.

– Nasz największy sukces stał się faktem. Po występach w konkursach Open, przyszedł czas na rywalizację z Championami. Nikt z nas nie spodziewał się, że od razu będzie to srebrny medal. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i dobre słowo, a zwłaszcza naszym najbliższym. Szczególne słowo podziękowania dla Polaków, zarówno tych mieszkających w Rydze jak i turystów, którzy byli obecni na naszych wystąpieniach. Z takim dopingiem śpiewam nam się duuużo lepiej – stwierdził Robert Majewski, dyrygent i szef chóru.

Chór POKiS w trakcie swojego pobytu w Rydze uczestniczył również w Paradzie Narodów, która przeszła ulicami starego miasta pod Pomnik Wolności. Wokaliści zaśpiewali także na tzw. Friendship concert, czyli otwartym, plenerowym koncercie dla mieszkańców miasta.

Jak pisaliśmy, występ płockiego chóru odbył się w piątek (18 lipca) o godz. 13.30 czasu polskiego. Po ubiegłorocznych sukcesach w Austrii, Vox Singers awansował do poziomu chórów mistrzowskich (champions competitions, czyli konkursu mistrzów), właśnie dlatego w Rydze rywalizował z 17 najlepszymi chórami świata, śpiewającymi „pop”, m.in. z Vocal Ensemble „Podlipki” (Rosja), Fabulous Fridays (Niemcy), Acappella Group MayTree (Korea Południowa), Tehran Vocal Ensemble (Iran), Rumpkulla Vokalensemble (Szwecja), Voices of Unity (USA) czy Fontys Jazz Choir (Holandia).Wielki sukces płocczan zwiększa fakt, że chór POKiS śpiewał utwory wyłącznie w języku polskim: „Przed nocą i mgłą” (Ballada z filmu 07 zgłoś się) z muz. Włodzimierza Korcza, „Czas nas uczy pogody” (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan), „Stacyjka Zdrój” (muz. Jerzy Wasowski, sł. Jeremi Przybora), „Odkryjemy miłość nieznaną” (muz. Włodzimierz Korcz, sł. Wojciech Młynarski). Jak się okazało, dla jurorów nie było to przeszkodą i Vox Singers zdobył srebrny medal.

8 Olimpiada Chóralna (World Choir Games) odbywa się w dniach 14-20 lipca w Rydze. To największy festiwal chóralny na świecie. Do stolicy Łotwy przyjechało 460 chórów, reprezentujących 76 krajów z całej kuli ziemskiej.

Vox Singers gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU