REKLAMA

V Jarmark Tumski już w maju

REKLAMA

W dniach 24-26 maja w Płocku zostaną rozstawione stragany największej giełdy kolekcjonerów na Mazowszu. Jarmark Tumski zostanie zorganizowany już po raz piąty. Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Tegoroczna edycja Jarmarku Tumskiego rozrasta się względem poprzednich lat. Tym razem stragany jarmarku zajmą przestrzeń od Nowego Rynku, poprzez ul. Tumską, Pl. Narutowicza, ul. Grodzką, Stary Rynek oraz ul. Kościuszki i Pl. Obrońców Warszawy. Do Płocka przybędą wystawcy z Polski i z zagranicy. Organizatorzy już teraz zapowiadają liczną grupę kolekcjonerów i zwiększoną ilość prezentacji. Jarmark to dużo rękodzieł, biżuterii i bibelotów do domu. Po raz drugi w Płocku odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek. To element jarmarku, który bardzo spodobał się płocczanom – właśnie dlatego kataryniarze wracają. Ponadto, zostanie zorganizowany Puchar Polski Kucharzy Zawodowych.

Jarmark Tumski to także teatry uliczne, przedstawienia plenerowe i pokazy. Tegoroczna edycja to trzy tematyczne dni. Pierwszym jest Dzień Hiszpański, a więc tańce i atrakcje, zapewniane przez Akademię Języka i Kultury Hiszpańskiej Caramba. Organizatorzy chcą pokazać tradycję i kulturę Hiszpanii. W jaki sposób? Poprzez występy zespołów z gorącej Espanii. Przygotowane będą tradycyjne potrawy, stroje narodowe, prowadzone  obrzędy, przybliżane tamtejsze zwyczaje. Najważniejszym akcentem tego dnia będzie zaś Wieczór Hiszpański, połączony z warsztatami tańca flamenco, kończący się fiestą w Spółdzielczym Domu Kultury – zabawa ma trwać do białego rana.Sobota to Dzień Myśliwski – muzyka łowiecka, pokazy wabiarzy, sokolników i psów. Odbędą się wystawy w Muzeum Diecezjalnym oraz prezentacje na jarmarkowych scenach. Płocczanom oferowane będą wyroby z dziczyzny – m.in. dzik z rożna. Dzień Myśliwski to także opowieści oraz koncert zespołu Żubrosie. Jak podają organizatorzy, myśliwi chcą pokazać bogatą i piękną kulturę łowiecką z okazji 90-lecia Związku Łowieckiego.

Niedziela upłynie pod znakiem kolekcjonera. Pokazane będą rzadkie dziedziny kolekcjonerstwa (m.in kolekcje naparstków czy brzytew). Tego dnia będą przyznawane wyróżnienia, odznaki i dyplomy dla najlepszych wystawców. Poza tym, na ulicach z okazji V Jarmarku Tumskiego spotkamy mnóstwo kuglarzy i cyrkowców, a dla płocczan wystąpi Teatr Trójkąt z Zielonej Góry.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU