REKLAMA

Uwaga, wyłudzają pieniądze!

REKLAMA
Dwóch mieszkańców Płocka w wieku 79 i 84 lat zostało wczoraj oszukanych na terenie Płocka. Oszuści w pierwszym przypadku pozostawili w zastaw kuferek z rzekomą zawartością euro, natomiast w drugim przypadku saszetkę z dolarami. Tak naprawdę nie było ani euro ani dolarów.

Około 10.15 w mieszkaniu 79-letniego płocczanina pojawili się mężczyzna i kobieta, którzy wmówili mu, że zostawiają kuferek zamykany na zamek szyfrowy, z zawartością banknotów euro. Za kuferek mężczyzna dał im pieniądze w złotówkach, nie sprawdzając, czy w kuferku faktycznie są banknoty euro. Po wyjściu pary, mężczyzna otworzył kuferek, w którym oczywiście nie było żadnych banknotów.

W drugim przypadku 84-latek został zaczepiony na ulicy przez mężczyznę i kobietę, którzy chcieli pożyczyć od niego pieniądze. W zamian mieli zostawić mu saszetkę z dolarami, a same pieniądze oddać w ciągu 2 godzin, kiedy tylko bank przeleje im polską walutę. Mężczyzna dał im pieniądze, jednak gdy para wyszła okazało się, że w saszetce było 6 paczek chusteczek higienicznych.

Policjanci prowadzą już postępowanie w tej sprawie. Zwracają się jednocześnie z apelem do wszystkich osób, zwłaszcza do seniorów, aby nie dawali pieniędzy osobom, których nie znają oraz nie płacili za coś, co jest tzw. „okazją”. Na jakie zachowania sczczególnie zwrócić uwagę? Jeśli spotkacie osoby, które proszą o pieniądze mówiąc np., że:  • są w trudnej sytuacji, gdyż mieli wypadek,
  • nie mają polskich pieniędzy ale bank ma im za jakiś czas przelać polskie pieniądze,
  • chcą pozostawić jakiekolwiek przedmioty w zastaw za pożyczone pieniądze,

są oszustami, którzy z łatwowierności seniorów zrobili sobie źródło dochodów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU