„Uratować jedno życie to uratować cały świat” – wielka akcja dla Wojtusia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już nie raz i nie dwa płocczanie pokazali, że mają wielkie serca przepełnione miłością i chęcią niesienia pomocy bliźnim. I tym razem nie mogło być inaczej. A chodzi o Wojtusia Turkowskiego, trzyletniego chłopca, którego w czerwcu czeka skomplikowana operacja serduszka.

18 maja (niedziela), między godziną 11 a 19 w Galerii Wisła, odbędzie się akcja charytatywna, zainicjowana przez płocki WOPR. Każdy kto chciałby pomóc Wojtusiowi, może przyjść do galerii i wziąć udział w imprezie prowadzonej na rzecz chłopca. Poza kwestą, akcji towarzyszyć będzie licytacja wystawionych najróżniejszych przedmiotów zgłoszonych przez płocczan, firmy, instytucje i stowarzyszenia.

Kilka dni temu na łamach PetroNews pisaliśmy o całej akcji, jednak lista rzeczy przeznaczonych na aukcję zmienia się z minuty na minutę. Będzie można również nabyć specjalną cegiełkę na rzecz Wojtusia. Całą imprezę poprowadzi Jacek Mędrala, aktor i reżyser. Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie mógłby być w galerii tego dnia, zawsze może dokonać wpłaty na konto:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
Nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
Koniecznie z dopiskiem: Wojciech Turkowski.

Na obecną chwilę do wylicytowania jest:
1. Talon uprawniający do szkolenia na młodszego ratownika – 1 szt. – wartość początkowa: 400 zł
2. Talon uprawniający do szkolenia na sternika motorowodnego – 1 szt. – wartość początkowa: 400 zł
3. Talon na Rejs jachtem po Wiśle – 1 szt. – wartość początkowa: 200 zł
4. Fotografie oprawione w ramy – 2 szt. – wartość początkowa: 100 zł
5. Obraz oprawiony w ramy – 1 szt. – wartość początkowa: 200 zł
6. Piłka z podpisami piłkarzy ręcznych – 1 szt. – wartość początkowa: 200 zł
7. Piłka z podpisami piłkarzy nożnych – 1 szt. – wartość początkowa: 100 zł
8. Obiad z Joanną Chrustowską, Queen of Poland 2013- wartość początkowa: 110 zł
9. Suknia ślubna przekazana przez Paulinę Obrębską- wartość początkowa: 500 zł
10. Energooszczędne akwarium od firmy Panaqua – wartość początkowa: 150 zł
11.14dniowa terapia Tomatisa w ośrodku 12 Dębów. Zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych Metodę Tomatisa stosuje się wspomagająco podczas nauki języków obcych oraz walki ze stresem – wartość początkowa : 50 zł
12. Koszulka z nr 13 Mustangów z Płocka.
13. Kolacja z posłanką Elżbietą Gapińską i radą Joanną Olejnik: cena początkowa: 100 zł
14. Fotografowie z Płocka, Arek Gmurczyk i Marcin Bogdan Szadkowski ufundowali voucher na sesje zdjęciową. Cena początkowa każdego to 400 zł. Również mini sesję zdjęciową dzieci proponuje fotograf Joanna Kumm –  3 vouchery po 5 zdjęć.
15. Motocykliści i motocyklistki też włączyli się do akcji. Do licytacji wystawili przejazd motocyklem po Płocku: cena początkowa 50 zł.

Oczywiście to nie koniec, jest jeszcze mnóstwo innych rzeczy i atrakcji, które można zdobyć np. w trakcie zbiórki będzie można zrobić sobie zdjęcie z mieszkańcem płockiego ZOO oraz dzięki uprzejmości Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki można wygrać 3 bilety na Reggaeland.

Po licytacji odbędzie się szereg występów artystycznych, m.in. przedstawicieli Capoeiry, Fu Hok Kuen, chóru, zespołu Semi Stage pod kierunkiem Marty Głowackiej oraz iluzjonisty Martina. Oprócz aukcji, przez cały czas trwania eventu odbywać się będzie loteria fantowa, podzielona na kwoty: 5 i 10 zł. Do wylosowania będą plakaty z podpisami futbolistów Wisły Płock, kubki z logotypem miasta i inne wartościowe gadżety.

Chętni, którzy wrzucą dowolną kwotę, będą mieli również możliwość wykonania rzutu karnego do bramki, zabezpieczonej siatką ochronną w której stanie bramkarz Wisły Płock – Marcin Kwiatkowski. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony plakatem z podpisami piłkarzy.

Do niedzieli jeszcze kilka dni i pewnie do tej listy jeszcze przybędzie kilkanaście atrakcji. Organizatorzy i osoby zaangażowane w akcję serdecznie zapraszają. Liczy się każdy grosz. A do operacji Wojtusia coraz mniej czasu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji