Underworld i Mikołajki. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

0

Jak w każdym tygodniu, NoveKino Przedwiośnie zaprasza na premiery filmowe, wydarzenia i stałe cykle. Co czeka kinomaniaków tym razem?

Underworld. Wojny krwi

Od 2 grudnia w NK Przedwiośnie emitowany będzie film “Underworld. Wojny krwi”.

Niezwyciężona Selene powraca. Tym razem ma jednak przeciw sobie cały świat. Zarówno zdesperowanych Lykanów, z którymi Wampiry od setek lat toczą krwawą wojnę, jak i Wampiry, które w zdradzieckim spisku skazują Selene na bratobójczą wojnę.

Piąta odsłona popularnej serii, łączącej horror, fantasy i kino akcji, ma pewną przewagę nad dotychczasowymi częściami. Jest bardziej mroczna, garściami sięga do spuścizny średniowiecza, a do tego całość wyreżyserowała kobieta. To o tyle ważne, że przecież główną postacią serii jest również kobieta – Selene (Kate Beckinsale). I właśnie to połączenie pozwoliło pokazać Selene zupełnie na nowo. Jako postać mityczną, legendarną i naprawdę nieustraszoną.

– Za każdym razem staram się wpleść w tę postać coś, co pozwoli widzom zobaczyć rozwój. Owszem, to wciąż Selene, wciąż w podobnych kostiumach, ale za każdym razem jest trochę inna – opowiada Kate Beckinsale, wcielająca się w postać Selene.

Kubo i dwie struny

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych animacji w historii kina. Poruszająca i mądra jest nie tylko historia opowiedziana w filmie. „Kubo i dwie struny” to przede wszystkim piękne rysunki i znakomity, nieczęsto spotykany w dzisiejszych czasach sposób animowania. Nie dziwi więc, że film, który w kinach zobaczymy 2 grudnia, otrzymał 10 nominacji do prestiżowej nagrody Annie.

Film ma szansę na statuetki m.in. w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza animacja, najlepsze efekty wizualne, najlepsza obsada oraz w większości kategorii technicznych.

Obraz „Kubo i dwie struny” wyprodukowała słynna wytwórnia LAIKA, skupiająca najlepszych animatorów, produkująca animacje o wysokim poziomie artystycznym. Do tej pory dzięki wytwórni mogliśmy zobaczyć takie filmy, jak „Koralina i tajemnicze drzwi”, „Pudłaki” czy „ParaNorman”.

Bajkoranki – Szajbus i pingwiny

W piątek, 2 grudnia zapraszamy również na Bajkoranki i seans filmu “Szajbus i pingwiny”. Pokaz odbędzie się o godzinie 11, bilety są w cenie 10 złotych. Po seansie zapraszamy na warsztaty teatralne, przygotowane przez Teatr Form Wielu: “Głos w teatrze” – Głos jako środek wyrazu, naśladowanie dźwięków zwierząt i otaczającego świata, ćwiczenia oddechowe. Podczas seansu zostaną rozlosowane nagrody na zasadach Happy Seats.

“Szajbus i pingwiny” to animacja dla dzieci. Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Spotkania Filmowe – Wróble

W poniedziałek, 5 grudnia, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Wróble” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18.30. Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko.

“Wróble” – Matka Ariego postanawia wyjechać z nowym mężem do Afryki. Syna wysyła na północ, pod opiekę ojca, choć ci nie widzieli się od sześciu lat. Teraz właściwie muszą poznać się na nowo. Nie jest to proste, a ojciec niczego nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą stracić na to rodzinny majątek.

Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił Ari to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu jego znajomych z tamtego czasu tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią, Lara. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, a jego ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego, kiedy Lara związana jest teraz z zaborczym Einarem.

Mikołajki w NK Przedwiośnie

4 i 6 grudnia zapraszamy na Mikołajki do NK Przedwiośnie. W repertuarze:

 • VAIANA. SKARB OCEANU 2D ORAZ 3D dubbing,
 • KUBO I DWIE STRUNY dubbing
 • WILK W OWCZEJ SKÓRZE 2 D i 3D dubbing
 • TROLLE dubbing.

W tych dniach odbędą się również warsztaty, animacje i spektakl teatralny “Mikołaj potrzebny od zaraz” przygotowane przez Teatr Form Wielu. Na widzów będą czekać również słodkie niespodzianki i konkursy Happy Seats.

Pozostałe propozycje repertuarowe:

 • “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – Młode policjantki, “Zuza” i “Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu.
 • “Zły Mikołaj 2” napisy – Willie i Marcus ponownie łączą swe siły. Tym razem planują obrabować chicagowską centralę fundacji charytatywnej.
 • “Zaćma” – Historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.
 • “Vaiana. Skarb oceanu” dubbing 2D i 3D – Nastolatka, chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę.
 • “Trolle” dubbing – Podczas zabawy trolli zjawia się tajemniczy gigant.
 • “Wilk w owczej skórze” dubbing 2D i 3D – Szary, syn przywódcy stada wilków, przez niefortunne zaklęcie budzi się w owczej skórze.
 • Specjalne seanse dla grup “Za niebieskimi drzwiami” – Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…