Underworld i Mikołajki. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

0
Podziel się tym:

Jak w każdym tygodniu, NoveKino Przedwiośnie zaprasza na premiery filmowe, wydarzenia i stałe cykle. Co czeka kinomaniaków tym razem?

Underworld. Wojny krwi

Od 2 grudnia w NK Przedwiośnie emitowany będzie film “Underworld. Wojny krwi”.

Niezwyciężona Selene powraca. Tym razem ma jednak przeciw sobie cały świat. Zarówno zdesperowanych Lykanów, z którymi Wampiry od setek lat toczą krwawą wojnę, jak i Wampiry, które w zdradzieckim spisku skazują Selene na bratobójczą wojnę.

Piąta odsłona popularnej serii, łączącej horror, fantasy i kino akcji, ma pewną przewagę nad dotychczasowymi częściami. Jest bardziej mroczna, garściami sięga do spuścizny średniowiecza, a do tego całość wyreżyserowała kobieta. To o tyle ważne, że przecież główną postacią serii jest również kobieta – Selene (Kate Beckinsale). I właśnie to połączenie pozwoliło pokazać Selene zupełnie na nowo. Jako postać mityczną, legendarną i naprawdę nieustraszoną.

– Za każdym razem staram się wpleść w tę postać coś, co pozwoli widzom zobaczyć rozwój. Owszem, to wciąż Selene, wciąż w podobnych kostiumach, ale za każdym razem jest trochę inna – opowiada Kate Beckinsale, wcielająca się w postać Selene.

Kubo i dwie struny

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych animacji w historii kina. Poruszająca i mądra jest nie tylko historia opowiedziana w filmie. „Kubo i dwie struny” to przede wszystkim piękne rysunki i znakomity, nieczęsto spotykany w dzisiejszych czasach sposób animowania. Nie dziwi więc, że film, który w kinach zobaczymy 2 grudnia, otrzymał 10 nominacji do prestiżowej nagrody Annie.

Film ma szansę na statuetki m.in. w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza animacja, najlepsze efekty wizualne, najlepsza obsada oraz w większości kategorii technicznych.

Obraz „Kubo i dwie struny” wyprodukowała słynna wytwórnia LAIKA, skupiająca najlepszych animatorów, produkująca animacje o wysokim poziomie artystycznym. Do tej pory dzięki wytwórni mogliśmy zobaczyć takie filmy, jak „Koralina i tajemnicze drzwi”, „Pudłaki” czy „ParaNorman”.

Bajkoranki – Szajbus i pingwiny

W piątek, 2 grudnia zapraszamy również na Bajkoranki i seans filmu “Szajbus i pingwiny”. Pokaz odbędzie się o godzinie 11, bilety są w cenie 10 złotych. Po seansie zapraszamy na warsztaty teatralne, przygotowane przez Teatr Form Wielu: “Głos w teatrze” – Głos jako środek wyrazu, naśladowanie dźwięków zwierząt i otaczającego świata, ćwiczenia oddechowe. Podczas seansu zostaną rozlosowane nagrody na zasadach Happy Seats.

“Szajbus i pingwiny” to animacja dla dzieci. Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Spotkania Filmowe – Wróble

W poniedziałek, 5 grudnia, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “Wróble” napisy. Seans odbędzie się o godzinie 18.30. Bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko.

“Wróble” – Matka Ariego postanawia wyjechać z nowym mężem do Afryki. Syna wysyła na północ, pod opiekę ojca, choć ci nie widzieli się od sześciu lat. Teraz właściwie muszą poznać się na nowo. Nie jest to proste, a ojciec niczego nie ułatwia. Bardziej od syna interesuje go alkohol i nieustanne balangi. Zdołał już zresztą stracić na to rodzinny majątek.

Położona nad fiordami prowincjonalna dziura, do jakiej trafił Ari to miejsce jego dzieciństwa. Niewielu jego znajomych z tamtego czasu tu zostało, ale jest ta najważniejsza osoba, którą darzył największą sympatią, Lara. Dziewczynę ucieszył powrót Ariego, a jego ponowne spotkanie z nią po latach. Ale co z tego, kiedy Lara związana jest teraz z zaborczym Einarem.

Mikołajki w NK Przedwiośnie

4 i 6 grudnia zapraszamy na Mikołajki do NK Przedwiośnie. W repertuarze:

 • VAIANA. SKARB OCEANU 2D ORAZ 3D dubbing,
 • KUBO I DWIE STRUNY dubbing
 • WILK W OWCZEJ SKÓRZE 2 D i 3D dubbing
 • TROLLE dubbing.

W tych dniach odbędą się również warsztaty, animacje i spektakl teatralny “Mikołaj potrzebny od zaraz” przygotowane przez Teatr Form Wielu. Na widzów będą czekać również słodkie niespodzianki i konkursy Happy Seats.

Pozostałe propozycje repertuarowe:

 • “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – Młode policjantki, “Zuza” i “Jadźka” dołączają do Pitbulla. Dziewczyny oprócz zmagań w życiu prywatnym muszą stawić czoła przestępczemu światu.
 • “Zły Mikołaj 2” napisy – Willie i Marcus ponownie łączą swe siły. Tym razem planują obrabować chicagowską centralę fundacji charytatywnej.
 • “Zaćma” – Historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.
 • “Vaiana. Skarb oceanu” dubbing 2D i 3D – Nastolatka, chcąc dopełnić dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę.
 • “Trolle” dubbing – Podczas zabawy trolli zjawia się tajemniczy gigant.
 • “Wilk w owczej skórze” dubbing 2D i 3D – Szary, syn przywódcy stada wilków, przez niefortunne zaklęcie budzi się w owczej skórze.
 • Specjalne seanse dla grup “Za niebieskimi drzwiami” – Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Warto przeczytać! fot. Tomasz Stachurski
0

Podziel się tym:

4 kwietnia w Rock 69 odbyło się spotkanie z dziennikarzem i fotografem Wiktorem Dąbkowskim, który…

Płocka Kuchnia artur_galach-2
0

Podziel się tym:

Jakie polskie szlagiery gastronomiczne grały w jego kuchni? Jaka “koza” była jego pierwszym kulinarnym trofeum?…

Biznes i Gospodarka Fot.: Materiały prasowe PKN Orlen
1

Podziel się tym:

Z czego jest znany Płock? No właśnie, kilka miesięcy temu sprawdziliśmy to dla was, będąc…

Płocka Kuchnia Wojciech Bógdał
0

Podziel się tym:

Jaką kuchnię preferuje Wojciech Bógdał? Z jakim smakiem mistrzowi Europy w slalomach motoparalotniowych kojarzy się…

EchoSonda EchoSonda1
5

Podziel się tym:

Kontynuujemy naszą wyprawę po Polsce w poszukiwaniu opinii o naszym mieście. Tym razem wybraliśmy się…

Lotniczy Płock paralotnia
0

Podziel się tym:

Śniłam o tym często. Stoję na ziemi, nagle wznoszę się i latam jak ptak, czując…


Ostatnie Informacje

Nauka i Edukacja
0
Płockie talenty nagrodzone
Podziel się tym:

Wielkie talenty młodego pokolenia płocczan koncertowały w poniedziałek w Państwowej Szkole Muzycznej. Okazją było wręczenie nagród Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia…

Rodzina i Społeczeństwo
0
Mariola gotuje: Kofty jagnięce z miętą i pistacjami
Podziel się tym:

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu kulinarnego, którego bohaterką i autorką jest Mariola Rączkowska – współwłaścicielka restauracji Wieża Ciśnień, a…

Sztuki Walki
0
Za nami 18. Mikołajkowy Turniej Judo
Podziel się tym:

W sobotnim, 18. Mikołajkowym Turnieju Judo o Puchar Prezesa PSM L-W wzięło udział 200 dzieci. Dwa płockie kluby znalazły się na górze…

Kino
0
Już jutro Mikołajki w NK Przedwiośnie
Podziel się tym:

NoveKino Przedwiośnie, oprócz codziennego repertuaru, proponuje okazjonalne pokazy specjalne. 6 grudnia zaprasza na filmowe Mikołajki. W repertuarze zaplanowano na filmowe…

Bezpieczeństwo
0
Potrącenie pieszej przy więzieniu
Podziel się tym:

W poniedziałek rano kierująca pojazdem opel zafira potrąciła młodą kobietę, przechodzącą przez pasy. W poniedziałek, 5 grudnia, około godziny 7.40…

Bieganie
0
Radosny bieg Mikołajów przemierzał ulicami Płocka
Podziel się tym:

Fundacja Rykowisko przygotowała dla amatorów biegania radosny bieg mikołajkowy. Obowiązywał świąteczny strój, dobry nastrój i brak rywalizacji. 4 grudnia Płock…

Bezpieczeństwo
0
Śmiertelny wypadek, mnóstwo kolizji i sporo kradzieży
Podziel się tym:

Po kilku spokojnych dniach, weekend pokazał swoje możliwości w statystykach policyjnych. Doszło do jednego śmiertelnego wypadku, 33 kolizji, a 3…

Patronat PetroNews
0
Tablety, zestaw fryzjerski, kurs prawa jazdy… MotoMikołaje spełnili marzenia
Podziel się tym:

Do tego dnia przygotowywali się długo. Poprzedziła go ciężka praca, licytacje, rozmowy z darczyńcami i pakowanie paczek. W końcu nadszedł.…

Wydarzenia
0
Świąteczne jarmarki już za nami. Kupiliście coś?
Podziel się tym:

Grudzień nieodmiennie kojarzy nam się z magią świąt, pachnącymi piernikami, kolorowymi ozdobami choinkowymi czy świecącymi lampkami. I właśnie te, oraz…

Alternatywne
0
Ależ Talerz poszybował w Orlen Arenie!
Podziel się tym:

W miniony weekend latające spodki wypełniły halę Orlen Areny. To właśnie tam przyjechały drużyny z całej Polski na zimową edycję…