REKLAMA

Umieć się dzielić – najcenniejszy z darów

REKLAMA

Im bliżej świąt, tym nasze serca stają się bardziej miękkie i serdeczne. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku, mamy ochotę obdarowywać każdego jakimś cennym darem. W najbliższą niedzielę 21 grudnia, będzie to możliwe…

Właśnie jutro odbędzie się akcja płockiego wolontariatu. Od godziny 10, w niedzielę 21 grudnia, płoccy wolontariusze pojawią się w galerii handlowej Wisła. Przy specjalnie przygotowanym stoisku każdy będzie mógł kupić kalendarz – jest to właściwie artystyczne dzieło, wypełnione zdjęciami Piotra Hejke, znanego płockiego fotografa oraz emocjonalnymi reportażami Blanki Stanuszkiewicz-Cegłowskiej, płockiej dziennikarki. Kalendarz jest wspólnym dziełem projektu „Matki”. Oczywiście, może on stanowić idealny prezent po choinkę, a przy okazji kupując wydawnictwo będzie można wesprzeć matki, wychowujące niepełnosprawne dzieci. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na ten szczytny cel.

PowiązaneTematy

Ale to nie wszystko, bo tego samego dnia odbędzie się loteria fantowa. Za jedyne 10 zł będzie można wygrać na niej świąteczne gadżety i różnej maści drobiazgi wykonane własnoręcznie przez wolontariuszy lub przekazane przez sponsorów. W tej zabawie też warto wziąć udział, bo z kolei te pieniądze trafią do trzyletniej Klaudii Kamińskiej, która cierpi na rzadką odmianę nowotworu złośliwego. Im więcej osób weźmie udział w loterii, tym więcej pieniędzy trafi na leczenie Klaudii. To tylko 10 zł, a prezent może być na miarę życia dziecka. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy to nie najpiękniejszy prezent?Od godziny 10 do godziny 18, obydwu akcjom będzie towarzyszyło jeszcze jedno działanie, które kryje się pod hasłem „Odmróź serce na święta”. Jest to pomysł Aleksandry Brzozowskiej, płockiej wolontariuszki. Chyba nikogo szczególnie do tego typu akcji nie trzeba będzie namawiać, a w tej grupa wolontariuszy będzie rozdawała specjalne kartki ze świątecznymi życzeniami, którą później będzie można podarować komuś bliskiemu.