REKLAMA

Ukradł 130 litrów paliwa i dwa akumulatory

REKLAMA

Funkcjonariusze z płockiej policji zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził 130 litrów paliwa oraz dwa akumulatory. Jak się okazało, towar pochodził z kradzieży.

Do zdarzenia doszło w nocy, z 7 na 8 marca. Policjanci patrolując rejon ul. Chemików zauważyli pojazd, którego kierowca na widok funkcjonariuszy zatrzymał auto. Patrol sprawdził pojazd i kierującego. Kierowcą okazał się 19-letni mężczyzna, posiadający zameldowanie na terenie powiatu sierpeckiego. W swoim aucie przewoził 130 litrów paliwa oraz dwa akumulatory. Mężczyzna, zapytany o pochodzenie tych przedmiotów, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć skąd one pochodzą.

W związku z podejrzeniem, że przedmioty pochodzą z kradzieży, dziewiętnastolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że są to przedmioty pochodzące z kradzieży w miejscowości Stare Proboszczewice. Kradzież miała miejsce na terenie prywatnej posesji. Akumulatory zostały skradzione z koparki i piaskarko-solarki, natomiast olej napędowy został skradziony z innej koparki. Łączna wartość strat oszacowano na ok. 1400 zł.Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Beata says:

    Byłam na stacji paliw i widziałam zatrzymanie tego chłopaka . stał pod stacją na parkingu a policja jechała przez stacje paliw i się zatrzymała siedział sobie cały czas w samochodzie chyba palił papierosa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU