REKLAMA

Udany występ płockich szachistów na Mistrzostwach Polski

REKLAMA

Płoccy szachiści zaliczyli bardzo dobry występ na Drużynowych Mistrzostwach Polski. KSz Hetman Płock został szóstą najlepszą drużyną w Ekstralidze Szachowej i poprawił zeszłoroczny wynik.

Od 2 do 10 października w Legnicy odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga Szachowa 2021. Tegoroczne rozgrywki były najtrudniejsze z dotychczasowych. Drużyny były na wyrównanym, bardzo wysokim poziomie i do ostatniej rundy trwała pasjonująca walka o medale i utrzymanie w lidze.

Tytuł Mistrza Polski obroniła drużyna Votum SA Polonia Wrocław, która wyprzedziła Wasko Hetman GKS Katowice lepszymi punktami małymi (obie drużyny zdobyły po 14 punktów). Brązowy medal zdobyła ekipa KSz Stilon Gorzów Wielkopolski.

Drużyna KSz Hetman Płock po raz drugi wystąpiła w Ekstralidze Szachowej. Płockim szachistom udało się wywalczyć bardzo dobre, szóste miejsce.

– Nasz klub był rozstawiony z numerem osiem, a więc wygraliśmy rywalizację z dwoma teoretycznie lepszymi zespołami – zaznaczają płoccy szachiści.Tegoroczny wynik jest lepszy od poprzedniego, zarówno pod względem zajętego miejsca, jak i zdobytych punktów. W zeszłym roku drużyna KSz Hetman Płock zajęła 7. miejsce.

Wyniki

 1. VOTUM SA POLONIA Wrocław
 2. WASKO HETMAN GKS Katowice
 3. KSz Stilon Gorzów Wielkopolski
 4. POMOT WIEŻA Pęgów
 5. Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz
 6. KSz Hetman Płock
 7. K.Sz. Miedź Legnica
 8. KSz Dwie Wieże POSTDATA Kraków
 9. Klub Szachowy SILESIA Racibórz
 10. LKSz GCKiP Czarna

Do I ligi spadły drużyny KSz Silesii Racibórz oraz LKSz GCKiP Czarna.

Drużyna: Mirosław Grabarczyk (kapitan), Julia Antolak, Paulius Pultinevitius, Ferenc Berkes, Constantin Lupulescu, Petro Golubka. Sponsorem generalnym KSz Hetman Płock jest PKN ORLEN, a sponsorem strategicznym jest SoftHard SA.

fot. materiały prasowe KS Hetman

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU