REKLAMA

Udane zawody w Ciechanowie. Płoccy pływacy z medalami

REKLAMA

Reprezentanci Płocka wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Pływacy z naszego miasta zaliczyli bardzo udany występ.

W mistrzostwach wzięli udział pływacy z płockiego klubu Swim, a konkretnie: Klaudia Lessnau, Marta Marcinkiewicz, Wiktoria Niewiadomska, Patryk Garlicki, Sebastian Komorowski i Aleksander Tollik.

Najlepiej spisała się Wiktoria Niewiadomska. Płocczanka dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium w stylu klasycznym na dystansie 100 i 200 metrów. Zajęła też wysokie, szóste miejsce w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym.

W pierwszej dziesiątce konkurencji 100 metrów stylem motylkowym znalazła się też Marta Marcinkiewicz. Płocczanka zajęła ósme miejsce i poprawiła swój rekord życiowy o 7 sekund. Marcinkiewicz zajęła też dziewiątą lokatę na 200 metrów stylem zmiennym, zajmując 9. miejsce (poprawa o 9 s).Wśród chłopców najlepiej popłynął Aleksander Tollik, który na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zajął szóste miejsce, poprawiając swój rekord życiowy o 8 sekund. Na wyróżnienie zasługuje też Sebastian Komorowski, będący w pierwszej dziesiątce zawodników w konkurencji 200 metrów. Sebastian wywalczył również dziewiąte miejsce w stylu zmiennym i dziewiąte w motylkowym.

Dobre zawody zaliczyły także Klaudia Lessnau i Patryk Garlicki. Zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe. Dla Klaudii były to pierwsze mistrzostwa Polski i pierwsze starty na dystansach 200 metrów stylem klasycznym i grzbietowym.

– To były udane zawody – podsumował Marek Komorowski, wiceprezes zarządu PSP SWIM Płock. – Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki i ustanowili nowe rekordy życiowe – dodał. Zawodnicy i trener już teraz myślą o kolejnych zawodach. Najbliższe z nich odbędą się 29 marca na Pływalni Miejskiej „Podolanka” . Dowiemy się wówczas kto będzie reprezentował Płock podczas Olimpiady Młodzieży Szkolnej w Australii.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU