REKLAMA

Uczniowie walczą w „League of Legends” podczas mistrzostw esportowych

REKLAMA

Rozpoczęły się już Szkolne Mistrzostwa Esportowe powered by Galeria Mazovia. W grze „League of Legends” walczą uczniowie szkół z Płocka i okolic. Pierwsza ligowa kolejka zakończona.

Szkolne Mistrzostwa Esportowe powered by Galeria Mazovia to turniej w grę „League of Legends”, skierowany do uczniów szkół z Płocka i okolic (do 50km). Udział w turnieju jest całkowicie bezpłatny, w kwalifikacjach wzięło udział ponad 80 zespołów (liczących od 5 do 7 osób) z 14 placówek edukacyjnych.

Jak informują organizatorzy, na 8 zespołów zakwalifikowanych do ligi aż 3 reprezentują płockie Liceum Ogólnokształcące im. Małachowskiego. Po jednym reprezentancie mają LO im. Jagiełły i 3 LO im. M. Dąbrowskiej, TEB Edukacja Płock, Mazowiecka Uczelnia Publiczna oraz 1 LO z Płońska.

– W pierwszej rundzie, za pośrednictwem transmisji w serwisie Twitch (twitch.tv/szkolnyesport), oglądaliśmy różne gry, niektóre bardzo zacięte, niektóre jednostronne. To dopiero początek rozgrywek, więc ciężko wskazywać faworyta – mówi Marcin Sieczkowski, organizator turnieju.

Na drugą rundę organizatorzy zapraszają już w najbliższą sobotę, 21 listopada, od godziny 17. Planowana jest transmisja na żywo z profesjonalnym komentarzem.

Wszystkie informacje o rozgrywkach dostępne są w mediach społecznościowych turnieju (np. facebook.com/szkolnyesport), można tam też znaleźć konkursy dla wszystkich, nie tylko uczestników fazy ligowej.Pary drugiej rundy:

  • ChoNaDrejka (Małachowianka) vs. LecimyPoSwoje (Maz. Uczelnia Publiczna)
  • WPN Rangers (1LO w Płońsku) vs. Ziaja Polska (Małachowianka)
  • ZsZcZepienie (Małachowianka) vs. Team Insrumental (Jagiellonka)
  • Team Mute All (TEB Edukacja) vs. Totalne Koksy (3LO w Płocku).

Lokalnego mistrza League of Legends poznamy 12 grudnia, po zakończeniu meczów fazy finałowej.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Galeria Mazovia, zaś partnerami są Miasto Płock, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Wisła Isotonic Drink.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU