REKLAMA

Tymoteusz Jóźwiak najlepszym pływakiem wśród 11-latków z Mazowsza

REKLAMA

Stowarzyszenie SWIM Płock może pochwalić się zwycięstwem swojego młodego zawodnika w Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. W finale Tymoteusz Jóźwiak zdobył aż 3 złote medale.

Tymoteusz Jóźwiak, zawodnik SWIM Płock, zwyciężył cały cykl zawodów Grand Prix WMOZP rocznika 2008. Zawody składały się z 4 rund i były organizowane od marca do listopada tego roku. W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników z 21 klubów z całego Mazowsza.

PowiązaneTematy

Po ciężkiej walce, Tymek został zwycięzcą całego cyklu zawodów. Dodatkowo w finale Grand Prix 19 listopada zwyciężył we wszystkich startach, zdobywając 3 złote medale i ustanawiając dwa najlepsze wyniki 11-latków w historii.

Zawodnik Płockiego Stowarzyszenia Pływackiego na dystansie 200 metrów stylem dowolnym uzyskał czas 2:12.58 min. Na dystansie 50 metrów stylem motylkowym Tymoteusz Jóźwiak poprawił swój własny rekord z wiosny tego roku. Młody pływak uzyskał czas 29.35 s.Obecnie na koncie Tymka jest już 5 najlepszych wyników w historii jedenastolatków.

Dwa tygodnie wcześniej zawodnik SWIM Płock na zawodach Puchar Sprintu Night&Lights 2019 w Gliwicach poprawił 16-letni rekord Polski 11-latków (30.59 s) należący do Marcina Cieślaka o ponad sekundę. Tymoteusz Jóźwiak uzyskał niesamowity czas o 29.45 s.

Do młodego pływaka, oprócz wyżej wspomnianych osiągnięć, należą jeszcze rekordy 11-latków na dystansie 100 m stylem dowolnym – 1:01.10 s oraz na 100 m delfinem – 1:07.56 s. Nikt w historii Polski w wieku 11-lat tak szybko nie pływał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU