Tumską Dychę wygrał zawodnik z Ukrainy

Blisko 250 zawodników wzięło w tym roku w płockim biegu Tumska Dycha. Trudne warunki pogodowe, padający deszcz i zasłonięte chmurami niebo sprawiły, że nie było to najłatwiejsze starcie.

W niedzielę, 22 października, uczestnicy Tumskiej Dychy pobiegli jak co roku, choć nieco zmienioną trasą, ze względu na remont nabrzeża. Start tradycyjnie odbył się na Starym Rynku, później biegacze udali się do rozwidlenia z ul. Nowowiejskiego, następnie wbiegli na ścieżkę rowerową, by zbiec nią wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego. Nad Wisłą obiegli Sobótkę i tą samą trasą wrócili na górę…

Tradycją Tumskiej Dychy jest bieg dla najmłodszych sympatyków biegania. Dzieci do lat 6 rywalizowały na dystansie ok. 100 m.

W biegu dorosłych, pierwsze miejsce zajął Sergii Okseniuk z Ukrainy z czasem 00:23:51. Drugie miejsce na podium zajął Yurii Vykhopen, również z Ukrainy, który wpadł na metę sekundę później (00:23:52). Brąz zdobył płocczanin Artur Kamiński (Płock Biega No Age Limit) z czasem 00:24:58. Wśród pań najszybsza była Anna Szyszka z Lłks Prefbet Śniadowo Łomża, z czasem 0:26:41. Drugie miejsce zajęła Oksana Okseniuk z Ukrainy (0:27:20), natomiast trzecie miejsce wywalczyła Aneta Turalska z drużyny Biegaj Z Dymkiem, z czasem 0:29:43.

Zwycięzcy w Biegu Głównym w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet wywalczyli odpowiednio 500, 400 i 300 zł.