REKLAMA

Trzy pierwsze miejsca w zawodach dla OSP z okolic Płocka

REKLAMA

Na stadionie LKS Zryw Bielsk odbyły się zawody pożarnicze jednostek strażaków ochotników z terenu Gminy Bielsk. W zawodach potrójnie triumfowało OSP Goślice.

14 lipca odbyły się Zawody Pożarnicze Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Bielsk. Rywalizacja odbywała się na stadionie LKS Zryw Bielsk, a uczestniczyły w niej OSP z: Ciachcina, Gilina, Leszczyn Szlacheckich, Bielska, Niszczyc, Goślic i Tłubic.

W sztafecie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Bielska, na drugim uplasowały się Goślice, a podium zamykało Gilino. Z kolei w „bojówce” najlepiej spisała się OSP Niszczyce, drugie były Goślice, a trzecie Tłubice. Dzięki zajęciu dwóch wysokich miejsc, OSP Goślice stanęło na pierwszym miejscu podium w klasyfikacji ogólnej. Kolejne dwa miejsca zajęły Niszczyce (II miejsce) i Bielsk (III miejsce).

Strażacy ochotnicy z Goślic wykazali się nie tylko w rywalizacji drużyn dorosłych, klasę pokazała także młodzież. Pierwsze miejsca zajęły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Goślice.Znacznie do sukcesu OSP Goślice przyczynili się naczelnik druh Andrzej Białaszek i kierowca wozu bojowego druh Zbigniew Rajkowski. Odpowiadali oni za przygotowanie drużyn w ramach trwającego aż miesiąc okresu treningów. Drużynę wspierał oczywiście również prezes OSP Goślice, druh Krzysztof Rajewski oraz cały zarząd.

– Osiągniecie takiego wyniku wymagało od każdego członka drużyny dołożenia cegiełki w postaci niesamowitego zaangażowania. Rezultatem wysiłku jest historyczny sukces jednostki w zawodach na szczeblu gminnym. Warto zaznaczyć fakt, że w duchu rywalizacji fair-play i sportowej zaciętości młodzież kształtuje i umacnia w sobie hasła ze strażackiego sztandaru: „Bóg, Honor, Ojczyzna” – podsumowują strażacy z OSP Goślice.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU