Tragedie w gminie Słubice. Potrzebna jest pomoc

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ciągu ostatnich kilku dni w gminie Słubice doszło do dwóch tragedii: pożaru budynku mieszkalnego i wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. W obydwu zdarzeniach poszkodowane zostały osoby, wczoraj zmarła kobieta, ranna podczas wybuchu gazu. Zniszczone zostały również budynki – rodziny zostały bez dachu nad głową.

Fot. OSP KSRG Słubice

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w minioną sobotę, 11 listopada, wieczorem. Wówczas wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w miejscowości Leonów. Poszkodowana została jedna osoba, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Doszczętnie za to spłonął budynek, a wraz z nim całe wyposażenie, ubrania i inne rzeczy należące do jego mieszkańców. Rodzina została bez dachu nad głową.

O drugim zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek, 13 listopada w godzinach popołudniowych, informowaliśmy. W Słubicach doszło do wybuchu gazu w jednym z budynków mieszkalnych. Poszkodowane zostały 3 z 4 osób, które przebywały w budynku. Niestety, w środę w szpitalu zmarła starsza z kobiet, natomiast stan drugiej kobiety i kilkumiesięcznego dziecka jest bardzo ciężki.

– Budynek został poważnie uszkodzony, wypadły między innymi okna i drzwi, niezbędna jest naprawa instalacji elektrycznej i c.o. – informują strażacy z OSP KSRG Słubice.

Obydwie rodziny otrzymały pierwsze wsparcie z samorządu Gminy Słubice, ale potrzeby są bardzo duże. Zbierany jest sprzęt AGD, RTV, inne artykuły niezbędne do funkcjonowania. Osoby, które chcą pomóc, mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubicach, gdzie otrzymamy informacje jakie są bieżące potrzeby każdej z rodzin.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Płocka 34, 09-533 Słubice
tel./fax 24 231-17-44, email: gopsslubice@wp.pl
Czynny: od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 – 15:30

Po wybuchu gazu w Słubicach: Nie żyje jedna z kobiet

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji