Pożar domu jednorodzinnego. Gaszenie trwało prawie 4 godziny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Strażacy od samego rana walczyli z ogromnym pożarem domu jednorodzinnego w Strupczewie (gm. Brudzeń Duży). Niestety, mimo podjętych działań, dom został doszczętnie zniszczony.

W miejscowości Strupczewo (gm. Brudzeń Duży) 16 listopada, w czwartek, strażacy wczesnym rankiem otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego. Na miejsce został wysłany m.in. zastęp OSP KSRG Sikórz.

Niestety, poranna mgła uniemożliwiała szybki i sprawny dojazd jednostkom skierowanym do działań gaśniczych. Na miejscu okazało się, że dom jest w całości objęty ogniem, a działania gaśnicze rozpoczęła już jednostka OSP Bądkowo Kościelne.  Strażacy z Sikorza dołączyli do gaszenia.

– Nasze działania polegały na rozwinięciu linii gaśniczej, zaopatrzenia wodnego zastępu OSP Bądkowo Kościelne oraz podanie prądu wody w natarciu na palący się budynek. Następnie do działań dołączyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Płocku. Podawano kolejne prądy wody oraz zadysponowano do działań jeden zastęp z OSP Siecień – tłumaczą strażacy z OSP KSRG Sikórz. – Poprzez słabo utrzymaną sieć hydrantową w gminie Brudzeń Duży, byliśmy zmuszeni do dowożenia wody z oddalonych o kilka kilometrów miejscowości, przez co nasze działania znacznie wydłużyły się – tłumaczą.

Strażacy zrywali także dach oraz wynosili z domu spalone ubrania oraz meble. Niestety, ogień zniszczył budynek prawie w całości. Cały dobytek został kompletnie spalony i zalany przez wodę. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji