Tour de Pologne przejedzie przez Płock

REKLAMA

W czwartek, 3 kwietnia, w warszawskim hotelu Marriot odbyła się oficjalna prezentacja trasy kolarskiego wyścigu 71. Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku kolorowy peleton będzie można podziwiać na ulicach Płocka. Na alei Kilińskiego zorganizowana zostanie Premia Górska.

Kolarze, wraz z całym zapleczem (wozami technicznymi ekip, kolumną reklamową itp.), pojawią się w Płocku w poniedziałek, 4 sierpnia w godzinach popołudniowych. Będzie to drugi etap wiodący wzdłuż Wisły – z Torunia do Warszawy (234 km).

PowiązaneTematy

Peleton wjedzie od strony Włocławka ulicą Popłacińską, przejedzie przez Most im. Legionów, ulicą Mostową. Z kolei na al. Kilińskiego, przy ZOO, zorganizowana zostanie Premia Górska III Kategorii. Dalej peleton pojedzie ulicą 4 Pułku Strzelców do Wyszogrodzkiej, by wjechać na drogę krajową 62 w kierunku Wyszogrodu. Na moście w Wyszogrodzie peleton znów przetnie rzekę Wisłę i skieruje się na Sochaczew, by w finale dojechać do Warszawy.

Pewne jest, że ze względów bezpieczeństwa na trasach przejazdu peletonu będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów zarówno na ulicach, jak i chodnikach czy zatoczkach, pod rygorem odwiezienia na lawecie. Nie zabraknie oczywiście wcześniej odpowiedniego oznakowania.

Najważniejszy wyścig kolarski w Polsce gościł już w Płocku – we wrześniu 2008 roku, kiedy to na Starym Rynku miał miejsce start etapu do Olsztyna.