Tomasz Majewski: odpowiadają mi zawody w takich miejscach jak płocka starówka

REKLAMA

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, poprzedzająca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu lekkoatletycznego Orlen Cup. Gośćmi specjalnymi byli Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski, oraz jego najgroźniejszy konkurent Dylan Armstrong.

Tego typu wydarzenie zostanie zorganizowane w naszym mieście po raz pierwszy. Orlen Cup to turniej dwóch dyscyplin: pchnięcia kulą i skoku o tyczce. 19 czerwca do Płocka przybędą największe gwiazdy tych dyscyplin – m.in. Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Kanadyjczyk Dylan Armstrong – aktualny wicemistrz świata w tej dyscyplinie, niemiecki kulomiot Ralf Bartels i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w skoku o tyczce, Raphael Holzdeppe.

PowiązaneTematy

– Nie wiem czy uda nam się za pierwszym razem stworzyć imprezę lepszą od tej w Sopocie, lecz nie ustajemy w staraniach, aby właśnie tak się stało – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Zapraszam wszystkich tych, którzy kochają lekkoatletykę na starówkę – dodał.

Przygotowania do imprezy idą w dobrym kierunku, a intensywne prace na starówce trwają od rana. – Teraz martwimy się głównie o pogodę, lecz biorąc pod uwagę dzisiejszą aurę, także i o to możemy być spokojni – powiedział Jacek Koziński dyrektor Orlen Cup.

W konferencji prasowej wzięli udział także Tomasz Majewski i Dylan Armstrong. Obaj zawodnicy zapewniali, że start w Płocku traktują poważnie. – Mam nadzieję, że impreza okaże się sukcesem i będzie powracała do tego pięknego miasta – powiedział Tomasz Majewski. – Startowanie w takich miejscach jak płocka starówka jest dla kulomiotów częste, a mi zawody w takim otoczeniu bardzo pasują.

[quote]Startowanie w takich miejscach jak płocka starówka jest dla kulomiotów częste, a mi zawody w takim otoczeniu bardzo pasują – Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą[/quote]

Podobne zdanie o Orlen Cup miał także Dylan Armstrong. Kanadyjski kulomiot przyznał, że zawody na płockiej starówce będą ważnym testem jego umiejętności. – Dziękuję za zaproszenie. Rywalizuję z Tomaszem Majewskim od lat, więc na jutrzejszy konkurs czekam z niecierpliwością – powiedział Armstrong. – Orlen Cup będzie ważnym elementem mojego treningu, a jednocześnie testem – dodał.

Tego samego dnia, czyli 19 czerwca, odbędą się też Otwarte Mistrzostwa Płocka Skoku Wzwyż dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs poprowadzi Artur Partyka, wielokrotnie nagradzany mistrz olimpijski w skoku wzwyż. Sportowiec podkreślał, że pomimo tego, iż w Płocku skok wzwyż ma się dobrze, należy go promować. – Tę rolę świetnie spełnią wybudowane orliki. Niewiele osób wie, ale na nich można również trenować skakanie wzwyż – powiedział Partyka podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Przypomnijmy: zawody Orlen Cup odbędą się w środę, 19 czerwca o godzinie 17, zaś start konkursu skoku wzwyż dla młodzieży zaplanowano na godzinę 10.