REKLAMA

The Selecter kolejną gwiazdą Reggaelandu

REKLAMA

The Selecter to już trzecia ogłoszona gwiazda tegorocznego Reggaelandu. Do tej pory potwierdzono Shaggy’ego oraz Jahcoustixa. Lipcowy koncert w Płocku to pierwszy występ grupy w Polsce. 

Legenda europejskiego ska i brytyjskiej muzyki lat 80. to – obok Madness i The Specials – pionierzy rozwijającej się w sceny 2 Tone. Formacja z Coventry, na której czele stoi  Pauline Black, łączy melodyjne ska z punk rockiem, rocksteady i reggae. Pierwszy album The Selecter, „Too Much Presure” wydany w 1980 roku, to dziś absolutny klasyk i jedna ze sztandarowych pozycji w kanonie 2 Tone. Z płyty, która momentalnie pokryła się złotem, pochodzi wiele wczesnych hitów zespołu, m.in. „Three Minute Hero”, „Missing Words” i „Too Much Pressure”.

Na fali ogromnej popularności muzycy z The Selecter wydali kolejną płytę. Już rok później na półki sklepowe trafił album „Celebrate the Bullet”. To krążek stylistycznie bliższy reggae niż ska. Płyta, pomimo ciepłego przyjęcia przez publiczność i krytyków, nieoczekiwanie okazała się też ostatnim albumem The Selecter w pierwszej fazie kariery zespołu. Muzycy porzucili wspólne granie w 1982 roku, a Pauline Black rozpoczęła solową karierę.Zespół wrócił na scenę niemal dekadę później – w 1991 roku. Rok po powrocie pojawił się trzeci, tym razem koncertowy album „Out on the Streets” . To zbiór największych przebojów grupy, a zarazem płyta, uznawana za jeden z najlepszych krążków koncertowych w historii muzyki ska. Do dziś ukazało się kilka kolejnych albumów grupy, a ostatni, pochodzący z 2011 roku „Made in Britain” to muzyczny portret dzisiejszej Wielkiej Brytanii i życia w multikulturowym tyglu. Hitem stał się pochodzący z płyty antyfaszystowski song „Big in the Body – Small in the Mind” oraz porywający cover „Back to Black” – hołd dla zauroczonej ongiś ska Amy Winehouse. Sporym wydarzeniem na brytyjskim rynku książkowym stała się wydana w 2012 roku autobiografia Pauline Black – artystki doskonale znanej i szanowanej przez wyspiarską publiczność.

Organizatorzy  przypominają, że jeszcze przez miesiąc można kupić najtańsze karnety na festiwal (30 zł z polem namiotowym). W tym roku po raz pierwszy na Reggaelandzie znajdzie się specjalna strefa dla dzieci, gdzie pociechami odwiedzających festiwal rodziców zajmą się wykwalifikowani animatorzy. Rozbudowane zostaną udogodnienia dla niepełnosprawnych – powstanie rampa, z której osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły oglądać koncerty, a specjalne płyty ułatwią dojazd do poszczególnych scen.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU