Terapia ruchem dla niepełnosprawnych dzieci

REKLAMA

Właśnie poprzez ruch ma pomóc niepełnosprawnym dzieciom projekt, jaki w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” realizuje Fundacja Marty Chojnowskiej „Przerwij Ciszę”. Od czerwca bierze w nim udział 40 osób.

– Udział w projekcie bierze 40 dzieci niepełnosprawnych i skala postępów, jakie zaobserwowaliśmy u nich przez dwa miesiące jego realizacji jest ogromna- mówi Marta Chojnowska, prezes Fundacji „Przerwij Ciszę”. – A to nie koniec, zajęcia sportowe odbywać się będą bowiem do końca sierpnia – dodała.

PowiązaneTematy

To nie pierwszy pomysł Fundacji „Przerwij Ciszę” w ramach konkursów grantowych. Do tej pory przeprowadziła kilka edycji kursów języka migowego. Tegoroczny projekt jest inny – skierowany do dzieci z wadą słuchu, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, schorzeniami neurologicznymi lub innymi niepełnosprawnościami. Jak twierdzi Marta Chojnowska, dla osób niepełnosprawnych ruch jest wręcz obowiązkiem, spełnia funkcję korekcyjną, stymulującą, poprawia sprawność i koordynację psychoruchową, dodatkowo aktywizuje i najzwyczajniej w świecie daje dzieciom ogromną radość.

Dzięki dofinansowaniu, od czerwca 40 dzieci niepełnosprawnych w wieku od 4 do 21 lat może korzystać z szeregu zajęć: indywidualnych korekcyjnych, lekkoatletycznych, gier i zabaw sportowych, a także grupowych zajęć z piłki nożnej i siatkówki. Zajęcia indywidualne odbywają się w siedzibie fundacji, grupowe natomiast w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym Zespołu Szkół przy Gradowskiego.