REKLAMA

Tegoroczny Bolton Camp zakończony

REKLAMA

Zakończyła się piąta edycja międzynarodowego zgrupowania piłkarskiego dla dzieci, zorganizowanego przez Bolton Wanders F.C. W trzydniowym campie uczestniczyło w sumie 87 zawodników.

Podczas zgrupowania zorganizowanego przez Football Academy we współpracy z partnerskim klubem Bolton Wanderers F.C. oraz Wisłą Płock, dzieci w wieku od 7 do 12 lat miały okazję wziąć udział w profesjonalnych treningach piłkarskich, które poprowadził m.in. David Bailey, szef Bolton Wanderers International Soccer School, Mark Willis i James Ward, czołowi trenerzy z tej szkoły.

PowiązaneTematy

W campie uczestniczyło 87 zawodników, w tym także dzieci spoza sieci szkółek Football Academy. Młodzież trenowała w trzech grupach wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat i 11-12 lat. Podczas treningów uczestnicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całego kraju. Angielscy trenerzy bacznie obserwowali umiejętności i zaangażowanie zawodników, by na koniec zgrupowania wyłonić i nagrodzić najlepszych z nich. Wyróżniono: Jakuba Zieniewicza (z Football Academy Bogatynia) z grupy 7-8-latków, Jana Niedzielskiego (z Football Academy Leszno), Juliana Półtoraka (z Football Academy Opole) z grupy 9-10-latków oraz Dawida Lebkuchean (z Łodzi) z grupy 11-12-latków.

Podczas Bolton Camp 2013 swoje pierwsze piłkarskie spotkanie odbyła również Kadra Polski Football Academy U-10. Chłopcy z reprezentacji wzięli udział w specjalnych treningach oraz dodatkowych testach weryfikacyjnych. W ostatnim dniu zgrupowania w Płocku, kadra rozegrała mecz z drużyną, złożoną z najlepszych uczestników campu. W składzie drużyny, wybranej przez brytyjskich trenerów, znaleźli się zawodnicy ze wszystkich trzech grup wiekowych. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Kadry.

Równolegle do zajęć dla dzieci, odbywały się ponadto konsultacje trenerskie, przeznaczone dla wszystkich osób zajmujących się trenowaniem piłkarskim dzieci i młodzieży w Polsce. Spotkania z brytyjską kadrą szkoleniową cieszyły się dużym zainteresowaniem – wzięło w nich udział aż 116 trenerów.

Na Bolton Wanderers International Football Camp w Płocku zawitali również goście specjalni. Trening z bramkarzami Football Academy poprowadził w sobotę Grzegorz Szamotulski, były reprezentant Polski, obecnie trener bramkarzy w III-ligowej Pogoni Grodzisk, a z młodymi piłkarzami w niedzielę spotkali się Jerzy Podbrożny oraz Igor Gołaszewski – obaj występowali z biało-czerwonymi.

Piąta edycja Bolton Wanderers F.C. International Football Camp w Polsce przeszła do historii, lecz Football Academy już teraz zaprasza na kolejne zgrupowanie. Na następny camp, który odbędzie się na przełomie września i października 2013 r. we Wronkach, zapisy ruszą już w lipcu!