REKLAMA

Tegoroczne Płockie Konfrontacje Gitarowe dla Włocławka

REKLAMA

12 maja odbył się finał 9. edycji Płockich Konfrontacji Gitarowych. Tym razem główną nagrodę zgarnął reprezentant Włocławka, ale i Płocczanie stanęli na podium.

Konkurs, który już 9. raz odbywa się w Płocku, adresowany jest do gitarzystów amatorów: solistów i zespołów gitarowych od duetu do oktetu. Składa się z części warsztatowej oraz rywalizacji uczestników.

PowiązaneTematy

Podczas warsztatów, Wojciech Hoffmann – polski gitarzysta rockowy, członek m.in. zespołów takich jak Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary – uchylił szereg tajemnic gitarowych.W finale IX Płockich Konfrontacji Gitarowych, jury w składzie Wojciech Hoffmann (przewodniczący), Krzysztof Misiak i Roman Kusy, po wysłuchaniu 8 prezentacji, zadecydowało, że Grand Prix tegorocznych konfrontacji otrzymuje Adam Muszyński z Włocławka. Złotą strunę otrzymali Maciej Błaszkowak z Wielkiej Wsi oraz Jakub Podwójci z Płocka. Srebrną strunę przyznano Kacprowi Parzuch z Płocka, Mateuszowi Popiołek z Pruszkowa oraz zespołowi Transjenty z Płocka. Brązową strunę otrzymali Marcin Momot ze Stargardu i Maciej Malewicz z Urzuta.

Nagrodę, w postaci nagrania w Studiu Nagrań 432 Hz Instytutu Techniki Gitarowej otrzymał Kacper Parzuch.