Tango z krzesłem. Czemu nie? [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ogólnopolskie warsztaty artystyczne, organizowane przez płocki Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego, cieszą się nie słabnącym powodzeniem. W tym roku nie było inaczej, do Płocka zjechało aż 180 uczestników.

W czwartek, 13 listopada, we wczesnych godzinach porannych w MDK-u, przy ulicy Tumskiej 9, po raz 28. spotkała się młodzież z całej Polski, aby poprawiać swój warsztat z dziedzin, w których są uzdolnieni. Ogólnopolskie Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne przebiegały pod hasłem „Mistrz – uczeń”. Uczestnicy przyjechali do Płocka między innymi z Ozorkowa, Słupska, Rybnika czy Nowej Góry. Od razu zostali podzieleni na kilka grup, w których prowadzone były zajęcia artystyczne przez fachowców z danej dziedziny. Warsztaty wokalne prowadziła Magdalena Ptaszyńska, sztuki aktorskiej uczyła Izabela Karwot, i tu mała ciekawostka – była to najliczniejsza grupa, zajęcia plastyczne prowadziła Agnieszka Dąbrowska-Walczak, Dariusz Lewandowski zajął się grupą taneczną, a Krzysztof Misiak poprowadził lekcje gry na gitarze.

Wszystkie lekcje przebiegały pod określonymi tematami, które uściślały zakres prowadzonych zajęć. Warsztaty plastyczne w tym roku były prowadzone pod hasłem: „Twórcze poszukiwanie formy – zabawa papierem, folią, tkaniną”, wokalne – „Od jazzu do rocka”, teatralne – „Budowanie formy teatralnej w konwencji Teatru Groteski”, taneczne – „Teatr Tańca – czyli wyrazić się bez słów” oraz „Gitara bez tajemnic” – warsztaty gitarowe.

Warsztaty trwały pełne dwa dni – czwartek i piątek, oraz do południa w sobotę, 15 listopada, kiedy to przyszedł czas na podsumowanie ciężkiej pracy dzieci i młodzieży oraz prezentację tego, czego uczestnicy nauczyli się od swoich mistrzów. No i było na co popatrzeć i co podziwiać. Od ozdób choinkowych różnej „maści” po anioły, którymi wszyscy byli zachwyceni. Zobaczyliśmy także efekt zajęć tanecznych, gdzie w wykonaniu warsztatowiczów podziwialiśmy piękne tango, które zatańczyli z… krzesłami. Nie mogło też zabraknąć występów osób z grupy wokalnej, a młodzież biorąca udział w zajęciach teatralnych wystąpiła w dwóch etiudach. Szczególnie rozbawiała nas jedna ze sztuk, w której wszystkie postaci z bajek straciły nagle pracę i same próbowały stworzyć własną historię.

Jednak, jak to się mówi, nie samą pracą człowiek żyje. Na młodzież czekały różne atrakcje podczas trzydniowych zajęć. W piątkowy wieczór odbył się koncert „Daleka droga”, niezwykle uzdolnionej młodej artystki – Magdaleny Ptaszyńskiej, a także wieczorek integracyjny, na którym wszyscy bawili się fantastycznie.

– Młodzi ludzie przyjeżdżają do nas co roku, aby naładować swoje emocjonalne baterie. Cieszy nas bardzo taka wysoka frekwencja i ogromne zainteresowanie tą formą udoskonalenia swoich umiejętności – mówiła nam Litosława Koper, dyrektor płockiego MDK-u.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji