REKLAMA

Tą ulicą trzeba jeździć slalomem. Na remont nie ma pieniędzy

REKLAMA

Ulica Urodzajna w Płocku to niewielka, ale po oddaniu tzw. „małej obwodnicy” dość ważna droga dla płockich kierowców. Leży równolegle do ul. T. Mazowieckiego, łączy się z ul. Żyzną. Niestety, przejazd nią nie należy do przyjemności.

O interwencję w sprawie ulicy Urodzajnej w Płocku poprosili nas czytelnicy.

– To droga, po której jeździ się slalomem… – napisali do nas. – Prosimy o nagłośnienie tej sprawy, nasze (mieszkańców) starania idą na marne… – tłumaczą płocczanie, mieszkający przy tej ulicy, przesyłając nam film i zdjęcia.

Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Urzędu Miasta Płocka. Odpowiedź uzyskaliśmy po dwóch tygodniach, 20 stycznia.– W uchwalonym przez Radę Miasta tegorocznym budżecie Płocka nie ma środków na modernizację czy też remont ul. Urodzajnej. Droga została utwardzona na razie tzw. destruktem asfaltowym, a Miejski Zarząd Dróg na bieżąco usuwa powstające ubytki – przekazał nam Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.

Zapytaliśmy naszych czytelników, czy przez ostatnie dwa tygodnie coś zmieniło się na ich ulicy.

– Zasypywali tylko doły, ale już po godzinie było znów to samo, co przed zasypaniem. A teraz, po tych roztopach, ta droga zrobiła się jeszcze gorsza, choć nie sądziliśmy, że jest możliwe, aby była gorsza, niż wtedy, gdy do państwa pisaliśmy… – smutno odpisali nam mieszkańcy Płocka.

Ulica Urodzajna, fot. Czytelniczka
Ulica Urodzajna, fot. Czytelniczka
Ulica Urodzajna, fot. Czytelniczka
Ulica Urodzajna, fot. Czytelniczka
Ulica Urodzajna, fot. Czytelniczka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 22

 1. Anna says:

  do czasu wybudowania bloków i osiedla domków na Urodzajnej nawierzchnia nie była taka zła -nie było dołów i wyrw -aż do czasu gdy pani deweloper zaczęła doprowadzać do terenu budowy kanalizację -teoretycznie po zakończeniu budowy powinna doprowadzi nawierzchnię do stanu pierwotnego-tj sprzed początków budowy -ale tak się nie stało-dziwnym trafem MZD tego nie wyegzekwowało -chodziłam tamtędy prawie codziennie i podczas budowy nagle musiałam omijać dziury i tonąc po kostki w błocie -nikt-na czele z MZD nie dopilnował żeby błoto z budowy lezące na drodze zostało oprzątnięte ,po tym wzrósł ruch i efekty widać -jako mieszkanka Boryszewskiej -ciężko doświadczona przez MZD i UM mogę poradzić mieszkańcom osiedla na Urodzajnej aby porzucili wszelką nadzieję -dopóki nie zamieszka na waszym osiedlu jakiś VIP z psl porządnej drogi wam nie wybudują

 2. Daro says:

  Przy następnych wyborach wybierzcie kogoś s PiS to wybuduje następną molo wzdłuż Wisły jak to zrobił Milewski

 3. MJ says:

  Urodzajna łączy się z ul.Boryszewską a nie z ul. Żyzną

 4. Płocczanin says:

  Podziękujemy w trakcie wyborów za nigdy nie rozpoczęte inwestycje za setki milionów i brak zainteresowania podstawowymi potrzebami mieszkańców.

 5. Janka says:

  Moje pytanie brzmi – kto wydał zgodę deweloperowi na pobudowanie osiedla bez odpowiedniej drogi dojazdowej? A może deweloper musiał słono zapłacić, a pieniadze rozeszły się na inne inwestycje? Do kogo mieszkancy maja wysyłać faktury za naprawę swoich samochódów, zniszczoncych przez przejazdy tą skandaliczną drogą?

 6. Mieszkaniec says:

  Jestem mieszkańcem tej ulicy i mogę potwierdzić skandaliczny stan drogi. Powstały na tej ulicy w ostatnich latach nowe inwestycje mieszkaniowe – osiedle domków i mieszkania. Jak można było dopuścić do pozostawienia jedynej drogi dojazdowej w takim stanie???? Tam się nie da normalnie przejść piechotą, a auta są codziennie dewastowane przez skandaliczny stan nawierzchni!
  Pytanie gdzie zagospodarowano pieniądze, które miasto uzyskało od Developera przy wydawaniu zgody na inwestycje budowlane…czyżby na remont sąsiedniej ulicy Boryszewskiej??? Jakiś dziwny zbieg okoliczności …

 7. Brrrr says:

  A u nas jak zwykle. Zrobią jedno, pretensja, że nie drugie. Zrobią drugie, źle, bo nie trzecie itd. Tylko narzekanie.

  • urodzajna says:

   Zobacz kolego na zdjęcia wyżej i przemyśl czy dziwne że ludzie narzekają.

 8. Robert Podolszyce says:

  Moze warto zgłosić remont w budżecie obywatelskim

  • urodzajna says:

   Błoto to zgłoszone w 10 edycji budżetu obywatelskiego, zyskało od miasta negatywną ocenę bo za drogo.

 9. szczery says:

  Od lat głosowałem na PO, widziałem w tych osobach chęć realizacji inwestycji które usprawniłyby to miasto. Ale nigdy więcej nie oddam głosu na tych ludzi. Niby news opisuje problem z drogą jednak ta droga jest przykładem jak nieudaczni są aktualnie rządzący Płockiem. W tym tygodniu miasto ogłosiło remont ślepej uliczki w Borowiczkach, nikomu nie potrzebna inwestycja po za mieszkańcami 4 domów, zapewne przez przypadek jeden z domów kogoś z partii. W 2018 została otwarta „obwodnica” miasta, od tego czasu przedłużenie Przemysłowej w stronę Proboszczewic nie zostało nawet ruszone a znacznie odkorkowałoby to ul.Bielską. Owa ulica urodzajna powinna być wyremontowana w całości od Boryszewa i przedłużona pod „Obwodnicą” do ul Granicznej na wysokości nowych bloków. Takich bubli jest pełno i nikt nie wykazuje chęci usprawnienia tego miasta. Prawdą jest że przetargi wygrywają te same firmy, rozpoczynają 5 inwestycji i żadna nie jest skończona bo w urzędzie ktoś dostaje kopertę i wiadomo co zrobić zęby wygrać. Apropos Urzędu Miasta, z kontaktów wiem że nikt już nie rządzi tym miejscem, kolesiostwo, ręka rękę myję, skargi, zamiatanie pod dywan, bijatyki wiceprezydentów i sekretrarzy. Dno dna osiągneliśmy w tym mieście. Oczywiście przed wyborami usłyszymy że przez ostatnie 5 lat nic nie zostało zrobione bo nie dostaliśmy pieniędzy z KPO w tym roku. Nigdy więcej na PO nie zagłosuje. Dno.

 10. Urodzajna says:

  Urodziła dziury.

 11. Marko says:

  Więcej milionów na filharmonię ;)))

 12. COLUMBO says:

  Idą wybory już nigdy więcej kodżakowopodobnych.

 13. Otto says:

  Burzy się wspaniały domek z kart zbudowany przez Nowakowskiego. Wszędzie burdel, wszystkie przetargi wygrywają te same firmy a potem brak mocy przerobowych żeby projekty pokończyć. Główne ulice rozkopane od miesięcy, kolejne ważne ulice zapomniane na lata i w ruinie, lepiej robić tam gdzie lepiej będzie się żyło płockiej platformie. W urzędzie miasta same afery zamiatane pod dywan, ręka rękę myje jeszcze trzeba się nachapać. Upadek miasta.

 14. Małgorzata says:

  Zapraszam na górny odcinek ul.Parcele dochodzący do ul. Wyszogrodzkiej. Jest tam duzy ruch bo wiele osób skraca sobie drogę do miasta z Cekanowa i Słupna. Masakra!

 15. Jedwab says:

  Wybory się zbliżają, rozliczymy rządzących z takich decyzji.

 16. Prawda says:

  Usuwane ubytki na bierząco widać właśnie na zdjęciach panie Hubercie Woźniak. Ta droga wystarczy ze będzie utwardzona i z kostki brukowej nie potrzeba tam ekspresowki. Trzeba głosować na PiS, zbudują kolej to i remont drogi zrobią.

 17. Takaprawda says:

  Ważniejsze jest żeby wyremontować ślepa uliczkę na borowiczkach bo mieszka tam jakiś radny z PO lub kolega prezydenta. Ulice które faktycznie mogą usprawnić ruch są w takim stanie jak na zdjęciach wyżej. Na autostradę do grabiny by się znalazło.

  • Znafca says:

   Przecież nie jest żadną wielką tajemnicą że najwięcej radnych PIS mieszka właśnie w Borowiczkach, a ślepe uliczki to symbolika drogi, którą zmierza obecny rząd.

 18. wstrząśnięty says:

  Takich ulic jest więcej. Na przykład otoczenie siedziby pogotowia ratunkowego czy nowego gmachu sądu – ulice Strzelecka i Ułańska. Od lat nie dość, że w większości nie oświetlone, to jeszcze zawieszenie można urwać na dziurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU