REKLAMA

Szef Audioriver: 15. edycja zobowiązuje!

REKLAMA

Coraz bliżej 15., jubileuszowej edycji Audioriver w Płocku. Jakie nowości przygotowują organizatorzy? Co zmieni w festiwalu wyremontowane nabrzeże i jak Audioriver dbać będzie o środowisko? O tym rozmawiamy z Piotrem Orlicz-Rabiegą – szefem wydarzenia.

Wydaje się, że niedawno w Płocku rozbrzmiewały dźwięki podczas Audioriver 2019, a tu już zapowiedzi kolejnej edycji. Czego fani mogą spodziewać się w tym roku, czy są jakieś nowości?

– Luty to czas, kiedy domykamy program festiwalu, projekty scen oraz kontrakty z partnerami. Jako że 15 edycja zobowiązuje, zresztą taka jest idea „że jak się nie rozwijasz to się cofasz”, postaramy się trochę powiększyć teren festiwalu, będzie nowa scena… Na tę chwilę więcej nie chciałbym mówić.

Ubiegłoroczna edycja Audioriver odbywała się w wyjątkowo trudnych warunkach – podczas remontu nabrzeża. Czy mieliście już okazję zobaczyć ten teren po remoncie? Czy i w jaki sposób ułatwi to organizację wydarzenia?

– Nam raczej utrudni, np. węższa ul. Rybaki czy brak dojazdu do schodów Broniewskiego od strony ul. Rybaki. Nie narzekamy jednak. Taki pomysł na rewitalizację miał Urząd Miasta Płocka, a my wchodzimy w tkankę miejską.

Piotr Orlicz-Rabiega, fot. Irena Herka Głowniak

Wiemy, że Audioriver to nie tylko festiwal, ale i wydarzenia powiązane z nim. Co planujecie w tym roku?

– Jak co roku, na piątek i sobotę przygotujemy interesujący program „Sobótki” – darmowej części festiwalu, mającej miejsce na Rynku Starego Miasta.Wiele mówi się obecnie o ochronie środowiska i wysokich kosztach odbioru odpadów. W jaki sposób przygotowujecie się do podjęcia wyzwania zapanowania nad zalaniem plaży śmieciami?

– Staramy się „produkować” jak najmniej śmieci. Właściwie w 100 procentach wyeliminowaliśmy plastikowe kubki jednorazowe. Nie używamy jednorazowych materiałów reklamowych. Rozpoczniemy też program edukacyjny w zakresie ekologii. Festiwal to trzy dni, a dbać o planetę powinniśmy okrągły rok. Postaramy się o tym dość głośno mówić.

Przypomnijmy, że tegoroczny festiwal Audioriver odbędzie się na płockiej plaży w dniach 24-26 lipca.

Audioriver 2020. Poznaliśmy kolejne gwiazdy 15. edycji festiwalu

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU