REKLAMA

Szczepionki dla Czadu za lalki przedszkolaków

REKLAMA

Przedszkole nr 25 w Płocku włączyło się w projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata”, które ma za zadanie kształtować wśród najmłodszych postawy tolerancji oraz otwartości na inne kultury. Dzieci, z małą pomocą dorosłych, uszyły laleczki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci w Czadzie.

Szycie szmacianek było pierwszym działaniem przedszkola w ramach cyklu „Podróż przez kontynenty”. Dzieci wybierały region świata, który je najbardziej zainteresował i starały się jak najwięcej dowiedzieć o panujących tam zwyczajach, kulturze oraz codziennym życiu mieszkańców.

Dzięki zdobytej wiedzy mogły uszyć, oczywiście z pomocą nauczycieli, rodziców i dziadków, laleczkę reprezentującą wybrany przez siebie kraj. Każda z nich ma własną metrykę zawierającą imię, datę urodzenia oraz zainteresowania, które przypisało jej dziecko – autor laleczki.

Teraz szmacianki „pójdą” do ludzi. Będzie można je zdobyć w najbliższy wtorek, przed aulą w ratuszu, przekazując swoją darowiznę (co najmniej 10 zł, bo tyle kosztuje jedna szczepionka) na pomoc dla dzieci w Czadzie.Zdjęcia laleczek wezmą też udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną pracę. Do konkursu zgłasza się co roku kilkaset przedszkoli. Nagrodą jest zorganizowanie w zwycięskiej placówce koncertu Majki Jeżowskiej.

Na facebookowym profilu UNICEF-u od marca będzie można oddać głos na najoryginalniejszą laleczkę.

Natomiast od 25 lutego galerię szmacianek będzie można oglądać na stronie przedszkola, można także wesprzeć tę inicjatywę. Informacji w tej sprawie udziela koordynator akcji w przedszkolu, nauczycielka Karolina Karpińska (tel.: 24 367 52 53).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU