REKLAMA

Święto policji w szkole muzycznej

REKLAMA

W piątek, w sali koncertowej w Płocku odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższy stopień, a także medale oraz odznaczenia resortowe i związkowe.

W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze policji, którzy pełnią służbę w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in. I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Rafał Korczak, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, starosta płocki Michał Boszko oraz przedstawiciele płockich służb mundurowych, prokuratorzy, rektorzy wyższych uczelni z Płocka, rodziny policjantów, a także dyrektorzy i prezesi instytucji, które na co dzień współpracują z płocka policją.

Komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Jerzy Kalbarczyk powitał zaproszonych gości i wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników policji, po czym wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym m.in. złożył podziękowania policjantom i pracownikom policji za ich służbę i pracę. Komendant podziękował również wszystkim instytucjom, które czynnie wspierają płocką policję w działaniach zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Inspektor Kalbarczyk złożył podziękowania prezydentowi Płocka za środki finansowe, które zostały przekazane z budżetu miasta, na budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku, złożył również podziękowania za dotychczasową współpracę staroście płockiemu i radzie powiatu.Po przemówieniu komendanta, rozpoczęło się uroczyste wręczenie odznaczeń resortowych, aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenie odznaczeń związkowych. Medalem za zasługi dla policji został odznaczony starosta płocki, Michał Boszko.

Awanse na wyższy stopień otrzymało łącznie 143 funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze odebrali również nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Płocka oraz Starostwo Powiatowe w Płocku, dla wyróżniających się policjantów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU