REKLAMA

Świąteczne paczki z Płocka trafiły na Litwę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Adam Modliborski, Maciej Małecki, Witold Wybult fot. Wiktor Pleczyński

Jak co roku, fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” przygotowała dla Polaków mieszkających na Litwie paczki świąteczne. Dzięki zaangażowaniu ministra Macieja Małeckiego, akcję wsparł państwowy koncern energetyczny Enea.

Polacy na Wileńszczyźnie po raz czwarty otrzymają paczki świąteczne przygotowane przez płocką fundację „Cokolwiek Uczyniliście”. Dzięki wolontariuszom koordynowanym przez radnego Adama Modliborskiego, przy zaangażowaniu Wspólnoty Miłosierdzia Bożego udało się spakować 240 podarunków.

PowiązaneTematy

– Paczki zawierają produkty spożywcze, które przydadzą się w każdej rodzinie. Widzimy, odwiedzając tamte tereny, że tam rzeczywiście jest jeszcze bardzo dużo biedy i chcemy wesprzeć Polaków zamieszkujących po tamtej stronie granicy. Oczywiście mamy świadomość, że taką paczką nie rozwiążemy wszystkich problemów naszych rodaków, ale chcemy dać świadectwo pamięci o tych Polakach, którzy z przyczyn historycznych zamieszkują tamte tereny – mówił prezes fundacji „Cokolwiek Uczyniliście” Witold Wybult.

fot. Wiktor Pleczyński

Zebranie produktów spożywczych dla naszych rodaków było możliwe dzięki wsparciu Fundacji ENEA i zaangażowaniu Ministra Macieja Małeckiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.– Polacy z kresów nigdy nie wyprowadzili się z Polski, nigdy nie wyprowadzili się z ojczyzny, to granice przesunęły się bardziej na zachód. Tam są nasi rodacy, którzy pielęgnują polskość, którzy w różnych, często trudnych warunkach, przez lata przechowali biało-czerwone barwy w swoich sercach, w swoich domach. Dzisiaj naszym obowiązkiem jest pomagać Polakom na kresach. Jestem pod wielkim wrażeniem i z uznaniem patrzę na pracę fundacji „Cokolwiek Uczyniliście”, pana prezesa Witolda Wybulta, wiceprezesa Adama Modliborskiego oraz wolontariuszy, którzy zgromadzili się wokół tej pięknej akcji – mówił minister Maciej Małecki.

Poseł z Płocka zaznaczył, że Ministerstwo Aktywów Państwowych cały czas zachęca polskie firmy i spółki Skarbu Państwa do różnych inicjatyw patriotycznych.

Przestrzeń do przeprowadzenia akcji zapewnił prezes Centrum Edukacji Grupa ORLEN Marcin Puchalski. Fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” co roku przygotowuje również dla polskich dzieci z Wileńszczyzny wakacyjny wyjazd do Płocka.

fot. Adam Modliborski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU