Grudzień nieodmiennie kojarzy nam się z magią świąt, pachnącymi piernikami, kolorowymi ozdobami choinkowymi czy świecącymi lampkami. I właśnie te, oraz mnóstwo innych rzeczy można było kupić w weekend podczas jarmarku bożonarodzeniowego na Starym Rynku oraz w Muzeum Mazowieckim.

Przez sobotę i niedzielę, 3 i 4 grudnia, w kramach przed płockim ratuszem można było szukać świątecznych ozdób, prezentów gwiazdkowych, kosztować tradycyjnych smakołyków czy nalewek.

Jarmark, jak co roku, przygotowała Agencja Rewitalizacji Starówki. Na placu przy Starym Rynku pojawiło się około 80 wystawców z Płocka i okolic, a także zza wschodniej granicy – z Ukrainy, Białorusi czy Litwy. Co można było znaleźć? Królowały “Wileńskie smaki”, czyli wędliny, słoniny, chleby czy chałwy. Nie brakowało ozdób świątecznych, mikołajków, a nawet typowych ruskich “matrioszek”, czyli wkładanych jedna w drugą drewnianych figurek.

Dla dzieci można było kupić różnego rodzaju zabawki – łuki, gry czy drewniane, do samodzielnego pomalowania. Dla dorosłych natomiast wybór był wśród smakołyków, ozdób domowych, pięknych lamp czy figurek i pojemników glinianych.

Niedaleko, w Muzeum Mazowieckim, odbywał się IX Kiermasz Bożonarodzeniowy. Tam również można było kupić pyszne ciasta, wędliny czy sery, ale i przy okazji wziąć udział w warsztatach i wykonać własne ozdoby świąteczne.

Skorzystaliście z tych atrakcji?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji