Superniania w Płocku

ADVERTISEMENT

W poniedziałek do Książnicy Płockiej przyjedzie superniania, psycholog rozwojowy, Dorota Zawadzka. Tematem spotkania będzie wartość czytania w rozwoju intelektualnym dziecka.

Spotkanie, organizowane przez Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek, zainauguruje projekt w ramach VI edycji konkursu grantowego pn. „Zaczytani – Dobrze Wychowani”.

PowiązaneTematy

– Projekt ma za zadanie zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do czytania – piszą inicjatorzy projektu we wniosku o grant. – Według statystyk ponad połowa Polaków nie czyta żadnych książek, nawet kucharskich. Stąd potrzeba uświadomienia i pokazania wartości czytania w życiu człowieka, poczynając od jego pierwszych chwil na świecie (czytanie niemowlętom i budowanie więzi emocjonalnej z dzieckiem podczas wspólnej lektury), a kończąc na stymulacji mózgu w trakcie lektury u seniorów.

Pierwsza odsłona projektu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca. O godzinie 16:30 do Książnicy Płockiej przyjedzie Dorota Zawadzka, a więc znana z wielu programów telewizyjnych superniania. Gość specjalny przedstawi wagę czytania i jego wpływ na rozwój intelektualny człowieka.

Spotkanie jest otwarte, a wstęp bezpłatny.