REKLAMA

Sukces płocczanina w Pucharze Świata w kickboxingu

REKLAMA

W połowie maja w stolicy Węgier, Budapeszcie, odbyła się kolejna edycja Pucharu Świata w kickboxingu. Na zawodach nie zabrakło licznej reprezentacji Polski, pojawił się również zawodnik z Płocka. Piotr Maślanka z LKS „Pucher” wywalczył srebrny oraz brązowy medal.

Od 17 do 20 maja w Budapeszcie, stolicy Węgier, odbywała się kolejna, już 24. edycja, Pucharu Świata w Kickboxingu – Hungarian Kickboxing World Cup. Wspomniany turniej jest jedną z imprez kickboxingowych o najwyższym znaczeniu na świecie. W zawodach brały udział wszystkie grupy wiekowe i rywalizowano we wszystkich formułach walki.

W Hungarian Kickboxing World Cup wzięło udział w sumie 2473 zawodników z 37 krajów z całego świata. Na zawodach pojawiła się również reprezentacja Polski. Pośród reprezentantów biało-czerwonych znalazł się również płocczanin Piotr Maślanka – trener LKS „Puncher”. Zawodnik postanowił wystartować nie tylko w swojej kategorii wagowej – 84 kg, ale również wyższej – 94 kg.

PowiązaneTematy

fot. materiały prasowe

Piotr Maślanka ma w swoim dorobku kilkanaście medali wszystkich kolorów Mistrzostw Polski oraz złote i srebrne medale Pucharu Europy. Trener LKS „Puncher” zdecydował, że pora na kolejne wyzwanie i po ciężkich przygotowaniach, między innymi pod okiem trenera Kadry Narodowej, wystartował w swojej koronnej formule pointfighting w Pucharze Świata.

Płocczaninowi udało się zdobyć medale w obydwóch kategoriach, do których się zgłosił. Brązowy medal Piotr Maślanka zdobył w kategorii – 94 kg, a srebro – 84 kg.

fot. materiały prasowe

Wyjazd zawodnika był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.