REKLAMA

Strażnicy miejscy przeprowadzą akcję

REKLAMA

Płoccy strażnicy miejscy będą prowadzić działania prewencyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas akcji mundurowi pomagać będą najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych, zlokalizowane w pobliżu szkół.

PowiązaneTematy

W dniach 4-8 września płoccy strażnicy miejscy prowadzić będą działania prewencyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja będzie prowadzona wraz z Komendą Miejską Policji w Płocku.

Oto szczegóły działań:

1) W rejonach szkół znajdujących się w pobliżu ulic: Kolejowa/Cicha, Korczaka, Kochanowskiego, Tysiąclecia przy Alei Roguckiego i Chopina/Dworcowa stać będą patrole Straży Miejskiej, które czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci.

fot. UMP

2) Przez rok szkolny przy najruchliwszych przejściach dla pieszych znajdujących się w okolicach szkół podstawowych pracować będą tzw. „przeprowadzacze”.
Przeprowadzacze pomagać będą dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły na:
– ul. Bielskiej SP Nr 1 (przy poczcie),
– ul. Rondo Dobrzyńska – SP Nr 18 ,
– ul. Korczaka przy SP Nr 20,
– ul. Sierpeckiej przy SP Nr 13.
– ul. Słoneczna – SP Nr 12.
Osoby, te będą ubrane w płaszcze odblaskowe i tarcze STOP. Przeprowadzacze to osoby bezrobotne, które zostały przeszkolone z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym.3) Działania prewencyjno – profilaktyczne Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej w godz. 7.30 – 8.30 odbędą się w dniach:
– 5 września w rejonie SP Nr 12,
– 6 września w rejonie SP Nr 3,
– 7 września w rejonie SP Nr 17.

– Przez pierwsze dni września nasze działania będą miały charakter czysto prewencyjny. Z doświadczenia wiemy, że w tych pierwszych dniach szkoły strażnicy przeważnie będą pouczać rodziców, czy też opiekunów, którzy spiesząc się z dziećmi do szkoły przechodzić będą w miejscach do tego celu niewyznaczonych – tłumaczy Straż Miejska.

Funkcjonariusze zwracać będą również baczną uwagę na prawidłowe parkowanie. Rodzice potrafią zostawić auto, np. na całej szerokości chodnika, zmuszając tym samym pieszych do wchodzenia na jezdnię.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU