REKLAMA

W rajdzie do Gruzji wystartuje Husaria

REKLAMA

Husaria Rally to rajd długi i trudny. Takiej amatorskiej imprezy jeszcze w naszym kraju nikt nie organizował. Uczestnicy pokonają około 4 tys. km, by dotrzeć aż do Gruzji, a wszystko po to, by wesprzeć dzieci.

PowiązaneTematy

Rajd ruszy 2 września z Warszawy przy ul. Powstańców Śląskich. Start odbędzie się w trakcie imprezy Caravaningowe Mistrzostwa Polski. Wśród zawodników zobaczymy jednego mieszkańca powiatu płockiego.

– Z naszego rejonu startuje załoga Wyszogrodzko-Gdyńska, 29-letnim samochodem, Renault 19 Cabrio. Jak na Husarię przystało, jedziemy w barwach Husarii, tzn. z biało-czerwonym orłem na bokach i maską oklejoną ogromna mapą trasy przejazdu z wizerunkami rycerzy Husarii. Jesteśmy najbardziej widoczna załogą – informują uczestnicy.

Noclegi zostały zaplanowane w miejscowości Uplistsikhe, gdzie znajduje się starożytne miasto, pochodzące z V wieku przed naszej ery. Wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– Husaria Rally to rajd charytatywny. Aby wziąć w nim udział, należy najpierw zebrać minimum 1500 zł na Organizację Pożytku Publicznego. Ponadto, zbieramy różne rzeczy, dary dla dzieci w rejonie Gori. Współpracujemy z fundacją Pro Spe z Rzeszowa i według jej zaleceń zabieramy miedzy innymi laptop i telefon dla jednego z chłopców. Nasza ekipa otrzymała wózek inwalidzki, który otrzymaliśmy od Huberta Więckowskiego, wyszogrodzianina, który sam porusza się podobnym sprzętem – opowiada uczestnik rajdu.Co więcej, ekipa która pojedzie do Gruzji, już zebrała rzeczy do przekazania dzieciom. Są to m.in. gadżety firmy PKN Orlen oraz Renault Pasikowski, karton latarek z firmy Zipp, skutery, książki polskie dla jednej z bibliotek, płyty z muzyką polskiej kompozytorki itp.

– W trasie będziemy też testować nowy polski patent, polską mini toaletę, prysznic, bidet w jednym – zdradza uczestnik.

Organizatorzy rajdu proszą o wsparcie każdego, kto ma chęć przyłączyć się i pomóc fundacji Pro Spe z Rzeszowa założonej przez Ks. Macieja Gierula. Fundacja pozyskane pieniądze przeznacza na dożywianie dzieci w Gruzji.

Fundacja Pro Spe ul. Jabłońskiego 7/7, 35-068 Rzeszów nr konta 74 1140 1225 0000 2343 2600 1001, koniecznie z dopiskiem Mobilna Baza Rebeliantów (tak nazywa się zespół, który startuje w rajdzie). Rajdowcy proszą także o przesłanie potwierdzenia wpłaty na e-mail boruta@boruta.biz.

– Wpłacając minimum 100 zł na Pro Spe do 31 sierpnia 2017 prosimy o potwierdzenie wpłaty (na adres boruta@boruta.biz) z twoim adresem pocztowym, a dostaniesz podziękowanie niespodziankę prosto Gruzji  – informują organizatorzy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU