REKLAMA

Strażacy walczyli w mistrzostwach piłki halowej

REKLAMA

W minioną niedzielę odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Gostynińskiego w Piłce Halowej Drużyn Pożarniczych. Najmłodszym zawodnikiem był… 8-letni Kuba.

Na niedzielę, 27 listopada zaplanowano pierwszą edycję Mistrzostw Powiatu Gostynińskiego w Piłce Halowej Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nich udział 6 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych oraz jedna Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy sprawdzili się w piłce halowej, a – choć mistrzostwa dedykowane były drużynom strażackim z powiatu gostynińskiego – pojawili się też przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek.

PowiązaneTematy

– Liczyła się sportowa atmosfera i duch gry fair play. I pokazano grę na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy 10 goli strzelonych przez Łukasza Nowogórskiego z OSP Lwówek czy najwięcej obronionych bramek przez Sebastiana Świtalskiego (OSP Gostynin). Najmłodszym zawodnikiem, który niczym wschodząca gwiazda sportu zabłysnął na boisku, był 8-letni Kuba Kaczmarek (OSP Szczawin Kościelny). Wszystkim drużynom należą się wielkie brawa – mówi Michał Orliński, organizator turnieju.

Pierwsze, mistrzowskie miejsce zajęła OSP Gostynin, drugie – OSP Lwówek, a z brązowym medalem odjechali zawodnicy z PSP Gostynin. Za podium uplasowali się kolejno: OSP Lucien, OSP Rębowo, OSP Skrzeszewy, OSP Szczawin Kościelny.

Choć tego typu potyczki sportowe organizowane były pierwszy raz w tym powiecie, to Michał Orliński zapewnia, że nie ostatni.– Dzięki dużej otwartości na sportową współpracę Pawła Kalinowskiego – Burmistrza Gostynina, z pewnością Mistrzostwa powrócą w kolejnych edycjach. Wsparciem i patronatem I Mistrzostwa Powiatu Gostynińskiego objął Wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, który zawsze wspierał i wspiera każdą formę działań druhów OSP i PSP – podkreśla Michał Orliński.

Wyniki mistrzostw:

1. OSP Gostynin
2. OSP Lwówek
3. PSP Gostynin
4. OSP Lucien
5. OSP Rębowo
6. OSP Skrzeszewy
7. OSP Szczawin Kościelny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU