Starostwo Powiatowe obiecuje: Szybki internet w całym powiecie

REKLAMA

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Płocku, już niebawem zostanie zrealizowany projekt „Internet dla Mazowsza”. Starosta płocki, Michał Boszko, gościł w tej sprawie przedstawicieli lidera konsorcjum firm, prezesa KT Corporation. W powiecie zostanie wprowadzona nowoczesna sieć światłowodowa.

To największy tego typu projekt realizowany w Europie. Jego celem jest budowa sieci światłowodowej o długości 3680 km. Inwestycja, której wartość to około 458 mln złotych, ma zostać zrealizowana w najbliższych miesiącach w trzech miejscowościach: Wyszogrodzie, Bielsku i Drobinie. – Uzgodnienia związane z dokumentacją geodezyjną i pozwoleniami wodno-prawnymi powinny zakończyć się w sierpniu – wyjaśnia Piotr Dyśkiewicz, sekretarz powiatu płockiego. – Potem rozpoczną się prace w terenie, które nie powinny już trwać długo, bo do położenia światłowodu wykorzystuje się nieduże wykopy.

PowiązaneTematy

Dzięki światłowodowi powiat płocki zyska jedną z najszybszych sieci internetowych w kraju. Infrastruktura, która powstanie, będzie otwarta dla wszystkich dystrybutorów Internetu. – Wraz z zakończeniem prac, w powiecie płockim nie powinno już być więcej białych plam, miejscowości, gdzie prywatnym firmom nie opłacało się dokonywać przyłączy z powodu zbyt wysokich kosztów – obiecuje sekretarz powiatu.

„Internet dla Mazowsza” to projekt, który ma zapewnić dostęp do Internetu w całym województwie. Umowę w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisała Agencja Rozwoju Mazowsza, która koordynuje realizację projektu. Przetarg wygrało konsorcjum firm z Korei, którego liderem jest KT Corporation.