REKLAMA

Sprawdź wtorkowe utrudnienia w ruchu

REKLAMA

We wtorek, 9 lipca na terenie miasta będą występować miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, brygady remontowe spotkamy dziś na:

– ul. Rembielińskiego – układanie masy asfaltowej przy obniżonych krawężnikach przy przejściach dla pieszych,
– ul. Gmury – regulacja zasuw wodociągowych,
– ul. Obrońców Westerplatte/ Nowy Rynek – przebudowa wodociągu.

Asfaltowanie jezdni w al. Jana Pawła II

Przypominamy:  od poniedziałku prowadzone będzie asfaltowanie nawierzchni w al. Jana Pawła II. Obowiązywać będą zwężenia jezdni i ograniczenia prędkości. Całkowite zamknięcie ul. Czwartaków związane z układaniem masy asfaltowej nastąpi w czwartek 11 lipca po godz. 17.00, natomiast w piątek 12 lipca po godz. 17.00 zamknięty będzie również ostatni odcinek asfaltowanej al. Jana Pawła II.

Zmiana organizacji ruchu na Podolszycach

MZD przypomina, że na Podolszycach została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do nowego oznakowania.

W pierwszych dniach funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu w rejonie Podolszyc patrole policji będą monitorować zachowanie kierowców po wprowadzonych zmianach. W wyniku zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniach al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (przy Galerii Wisła) oraz al. Armii Krajowej z ul. Batalionu Parasol i gen. W. Sikorskiego obowiązuje ruch okrężny.

Także na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II zmieniła się dotychczasowa organizacja ruchu. Uruchomiono nowe lewoskręty i acykliczna sygnalizacja świetlna, bezkolizyjnie sterująca potokami ruchu.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

W Al. Jachowicza trwa przebudowa skrzyżowań. Prowadzone są intensywne roboty drogowe. W związku z tym w rejonie skrzyżowań:

– Jachowicza – 11 Listopada,
– Jachowicza – 3 Maja,
– Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynekwystępuje czasowa organizacja ruchu, zwężenia jezdni, wygrodzenia oraz ograniczenia prędkości. MZD apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Do około 15 lipca będą trwały prace drogowe w al. Jana Pawła II w kierunku od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Galerii Wisła w kierunku skrzyżowania z ul. Czwartaków przy Auchan. Roboty będą prowadzone odcinkami, sukcesywnie wzdłuż całej ulicy. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. W tym czasie w rejonie al. Jana Pawła II będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Ulica będzie przejezdna jednak będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni.

Naprawy bieżące dróg i chodników

Miejski Zarząd Dróg informuje, że dziś będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu związane z planowymi pracami drogowymi. Brygady remontowe będą pracować na ulicach:

– ul. Graniczna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Górna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Rembielińskiego – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– ul. Batalionu Parasol – naprawa chodnika,
– ul. Wyszogrodzka – naprawa chodnika,
– ul. Medyczna – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Ponadto utrudnienia występują na:

– skrzyżowaniu Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone na ul. Bielskiej.
– Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.
– skrzyżowaniu Jachowicza/11 listopada – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / 3 Maja – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / Obrońców Westerplatte / Nowy Rynek – przebudowa skrzyżowania,
– aleja Jana Pawła II – remont nawierzchni jezdni i zatok przystankowych,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Kolegialnej – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych,
– ul. Granicznej – naprawa ścieżki rowerowej i chodnika,
– ul. Kopernika – przebudowa ulicy,
– ul. Staszica – przebudowa ulicy,
– ul. Krzywickiego – przebudowa ulicy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU