REKLAMA

Nowe parkingi na Winiarach

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na budowę nowych parkingów przy szpitalu na Winiarach. Pierwszy z nich ma powstać jeszcze w tym roku, zaś kolejny – o wiele większy – w przyszłym. Przybędzie w sumie prawie 250 miejsc postojowych.

Można mieć nadzieję, że w końcu łatwiej będzie znaleźć miejsca parkingowego przy szpitalu wojewódzkim. Już niebawem na Medycznej powstaną parkingi, dzięki czemu powinien rozwiązać się problem, z którym płocczanie borykają się od lat. Ratusz ogłosił przetarg na budowę dwóch parkingów – pierwszy z nich, na 67 miejsc,  ma powstać jeszcze w tym roku. Drugi, o wiele większy (ze 187 miejscami) w przyszłym.

Jak dowiedzieliśmy się w Zespole ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka, oba parkingi zostaną zbudowane na gruntach miejskich. Będą one ogólnodostępne i bezpłatne, a więc skorzystają z nich zarówno odwiedzający szpital, jak też działkowicze i mieszkańcy okolicznych bloków. Ten mniejszy powstanie w południowej części Medycznej – przy przystanku Komunikacji Miejskiej, którym wracamy do centrum miasta. Parking ma być gotowy do 15 listopada 2013 roku. Na jego budowę ratusz zabezpieczył w budżecie miasta kwotę 700 tysięcy złotych. Obejmuje ona zarówno budowę miejsc parkingowych, jak i całej infrastruktury – a więc m.in. oświetlenia.Drugi, na 187 miejsc, ma powstać w północnej części Medycznej najpóźniej do 30 kwietnia 2014 roku. Urząd Miasta zarezerwował na ten cel prawie 2 miliony złotych. – Oczywiście zwycięży najbardziej atrakcyjna oferta, a więc może okazać się, że ostateczny koszt budowy będzie o wiele mniejszy – zapewnia Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych płockiego ratusza.

Oba parkingi zostaną wykonane z kostki brukowej. Jak usłyszeliśmy w ratuszu, przewidywany czas na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcia prac to przełom sierpnia i września tego roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU