Spotkanie z Dorotą Warakomską

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Stowarzyszenie Czas Kobiety, w ramach realizowanego projektu “Inspiracje”, serdecznie zaprasza na spotkanie z Dorotą Warakomską – dziennikarką oraz jedną z organizatorek Kongresu Kobiet.
Spotkanie odbędzie się 22 września 2012 r. o godz. 19 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego przy pl. Narutowicza 6, w sali na I piętrze. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką kobiecą – zarówno Panie jak i Panów.

Dorota Warakomska – od 2011 roku  rzeczniczka prasowa Kongresu Kobiet i Gabinetu Cieni. Dziennikarka telewizyjna, komentatorka, publicystka międzynarodowa i ekonomiczna, autorka reportaży i programów telewizyjnych, artykułów prasowych o tematyce międzynarodowej, gospodarczej i finansowej, autorka książek, menedżerka, doradca medialny.

W TVP pracowała prawie 17 lat od końca stycznia 1991 roku. Jako prezenterka prowadziła najważniejsze programy informacyjne: Wiadomości (1992-1997) i Panoramę (2001-2004). Kierowała zespołami dziennikarskimi Panoramy (2001-2004) i Wiadomości (2004-2006).

Jako reporterka obsługiwała najważniejsze wydarzenia polityczne i gospodarcze w Polsce i na świecie, m.in.: wejście Polski do NATO, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, pielgrzymkę Jana Pawła II na Kubę. Przez 4 lata (1997-2001) była korespondentką w USA. Przeprowadziła wywiady m.in. z prezydentem USA George’m W. Bush’em, z Hillary Clinton, z Madeleine Albright, z płk.Collinem Powellem, senatorem Johnem Mc Cainem, z płk. Ryszardem Kuklińskim.

W 2002 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W 2003 r. została laureatką Honorowego Medalu Europejskiego (UKIE) za promowanie idei europejskich. Jest autorką licznych reportaży telewizyjnych i programów TV (m.in.: Zrozumieć Świat, Wiadomości Gospodarcze). Współautorka książek: „Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie” (Wyd. „Znak” Kraków 1998) „Grzeczność nasza i obca” (Wyd.Trio 2003). „Grzeczność na krańcach świata” (Wyd. Profesjonalne i Akademickie 2007).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji