REKLAMA

Spotkanie w PKN ORLEN. Rozmawiano o jakości powietrza i współpracy

REKLAMA

WIOŚ, przedstawiciele zarządzania kryzysowego w Płocku i powiecie, straż miejska i przedstawiciele ratuszowego Wydziału Kształtowania Środowiska zostali zaproszeni na debatę zorganizowaną przez Biuro Ochrony Środowiska PKN ORLEN. Specjaliści rozmawiali o jakości powietrza, wymaganiach prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz – przede wszystkim – o wzajemnej współpracy.

19 grudnia odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele:

 • Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska,
 • Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego,
 • Straży Miejskiej,
 • Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych
 • Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka.

Jak podkreśla PKN ORLEN, było to pierwsze tego typu spotkanie, które – zdaniem uczestników – było bardzo potrzebne z wielu powodów. – Po pierwsze, umożliwiło wymianę spostrzeżeń na temat środowiska naturalnego w Płocku i ocenę jego stanu faktycznego, po drugie pozwoliło przyjąć wstępne założenia dalszej współpracy, służącej lokalnej społeczności – tłumaczą w biurze prasowym koncernu.Tematem dyskusji były również wyniki monitoringu jakości powietrza w Płocku, jak i województwie mazowieckim w latach 2012-2016, pod kątem takich związków jak dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, pyły oraz benzen. Koncern przedstawił uczestnikom spotkania informacje o działaniach inwestycyjnych jakie wykonał i zamierza wykonać PKN ORLEN, a które zmierzają do dalszego ograniczania oddziaływania na środowisko, w tym wdrożenia nowoczesnego systemu monitoringu emisji oraz kolejnych inwestycji prośrodowiskowych, które zostały wyznaczone w prawodawstwie Komisji Europejskiej zapisanym w dokumentach BAT – czyli zastosowania najlepszych dostępnych technik (BAT z ang. Best Available Technology) w przemyśle.

– Inicjatywa spotkania została bardzo dobrze przyjęta i oceniona przez jego uczestników, którzy podkreślali przede wszystkim wagę bezpośrednich wzajemnych kontaktów i współpracy. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wyjaśnia biuro prasowe koncernu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Kasia says:

  informuję, że na zdjęciu nie są bynajmniej instalacje PKN Orlen. proszę rzetelnie pracować.

  • Agnieszka says:

   Informuję, że jest to zdjęcie przesłane z biura prasowego PKN ORLEN wraz z informacją prasową. Pracujemy nadzwyczaj rzetelnie, niemniej rozumiem, że ulżyło Pani po napisaniu słów (niesłusznej) reprymendy. Życzę miłego dnia.

 2. stały kuracjusz says:

  To ile tego OZONU wypuszcza Orlen w powietrze dla naszego zdrowia? Nie mogę dostrzec liczb

 3. Ptyś says:

  Przecież jest tylko jeden racja, pknu racja. A Woś czy jak to się pisze to piesek na krótkiej smyczy trzymany i co on może? Tyko prztakiwac i mówić że znów się czujniki zepsuły…..
  F##k

 4. Stanisław Mak says:

  A co z siarkowodorem??? Przecież to ten związek najbardziej szkodzi mieszkańcom Płocka. Dlaczego nikt go nie bada? Gdzie prezydent miasta i kogo on reprezentuje?

 5. Kamil says:

  artykuł o niczym! Po co to pisać??? A Płocczanie nadal umierają najbardziej w Polsce!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU