REKLAMA

Spółdzielczy Dom Kultury wypełni się młodymi solistami

REKLAMA

Te dzieci, które uwielbiają śpiewać, będą mogły wziąć udział w I Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.

Festiwal odbędzie się 13 kwietnia (poniedziałek) o godz. 10, w płockim SDK-u. Każde dziecko, które lubi śpiewać może wziąć w nim udział i zostać gwiazdą. Impreza skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i podzielona jest  na trzy kategorie: klasy I-II, III-IV oraz V-VI. Aby wziąć udział w festiwalu, do 8 kwietnia należy przesłać kartę zgłoszenia do Spółdzielczego Domu Kultury, tam też odbędą się przesłuchania. Młody artysta musi przygotować dwie piosenki dziecięce. Każda placówka może wyłonić i zgłosić do konkursu maksymalnie dwoje dzieci w każdej kategorii.

PowiązaneTematy

– Festiwal skierowany jest do dzieci z Płocka, powiatu płockiego oraz naszego województwo, nie będę miała nic przeciwko temu, jeśli zgłosi się ktoś z kraju – mówiła nam Agnieszka Białecka, koordynator wydarzenia. – Nie kierujemy także imprezy tylko do szkół, ale również do klubów osiedlowych oraz spółdzielczych domów kultury – zachęcała do udziału.

Celem festiwalu jest popularyzacja śpiewania, promowanie twórczości dziecięcej, wyszukiwanie młodych talentów, a także doskonalenie warsztatu muzycznego. Uczestników festiwalu oceni profesjonalne jury, a na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Spółdzielczy Dom Kultury PSM L-W, ul. Bolesława Krzywoustego 3, 09-400 Płock lub drogą mailową na adres: festiwal.sdkpsmlw@gmail.com albo osobiście – od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 w siedzibie SDK. Dokładny regulamin wraz z kartą zgłoszenia opiekunowie dzieci znajdą na stronie internetowej www.psmlw.pl.

PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.