REKLAMA

Spektakl płockiego teatru możemy obejrzeć online [FILM]

REKLAMA

Aktorzy nie zamierzają pozostawić swojej widowni bez rozrywki w czasie, gdy placówka jest zamknięta. Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza do obejrzenia nagrania spektaklu „Rodzina” w reżyserii Rafała Sisickiego.

20 listopada o godzinie 19 Teatr Dramatyczny w Płocku udostępni do oglądania spektakl „Rodzina”. Film będzie dostępny do północy 22 listopada. Nagranie zostanie zamieszczone na kanale YouTube teatru i udostępnione poprzez stronę internetową i profil facebookowy instytucji.

Antoni Słonimski – Rodzina

reżyseria: Rafał Sisicki,
scenografia: Aleksandra Szempruch,
muzyka: Krzysztof Misiak,
opracowanie muzyczne: Krzysztof Wierzbicki,
choreografia: Bogumił Karbowski,
asystent reżysera: Szymon Kołodziejczyk,
instalacja video: Robert Liberek

Satyryczna wizja Polski, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje.

Pan całą gębą, przesłodzona damulka, przeciętna sympatyczna panna, młody byczek, prawicowy działacz, Żyd z rodzaju siłaczy żydowskich, normalny wojewoda, normalny starosta, stara Żydówka, normalny służący, jego córka, bardzo ordynarny łyk miejski, pani dość ordynarna, ale przystojna, typowy bubek warszawski, weteranka i aktywista lewicowy.

Spotkali się w pięknych okolicznościach przyrody, w okazałym, choć podupadającym dworku. Każdy pewny swego pochodzenia i czystości krwi. Każdy głoszący ortodoksyjne przekonania. Co mogło wyniknąć z takiego spotkania?Rodzina to sztuka Antoniego Słonimskiego, słynnego Skamandryty, wpływowego komentatora rzeczywistości, znanego z ciętego języka i ostrego dowcipu. To satyryczna wizja Polski rozpiętej między dwoma totalitaryzmami. Mimo, że napisana w 1933 roku, jest nadal aktualna.

Aktorzy zapraszają widzów do dyskusji

Czy Polacy to rzeczywiście jedna wielka rodzina? Płoccy aktorzy zapraszają widzów do rozmowy o spektaklu „Rodzina”. Dyskusja odbędzie się na platformie Zoom w dniu 23 listopada o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Monika Mioduszewska-Olszewska.

Zapisy pod adresem: literacki@teatrplock.pl
Po przesłaniu zgłoszenia zostanie przesłany link do spotkania. Wydarzenie nie będzie transmitowane.

fot. materiały prasowe

Satyrycznie o Polsce w płockim teatrze

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU